ראש הממשלה בנימין נתניהו נחקר כעת במעון ראש הממשלה על ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה בפיקודו של תת-ניצב כורש ברנור. מחקר על תיק 1000 ו-2000 אחרי שהתקבלה ההחלטה לבצע השלמות חקירה בתיקים אלו

מעט לפני השעה 10 בבוקר הגיעו צוות החוקרים מהיחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בפיקודו של תת-ניצב כורש ברנור למעון ראש הממשלה שברחוב בלפו בירושלים. נתניהו נחקר בשעה זו על מעורבותו בתיקים 1000, המכונה פרשת המתנות, וכן בתיק 2000 – פרשת ידיעות האחרונות.

ההחלטה לבצע השלמות חקירה בתיקים אלו התקבלה על ידי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שבחן את תיק 4000 (בזק וואלה) ומצא מספר רב של מאפיינים זהים שעלו מהחקירה וכן דפוסי התנהגות שיש בהם כדי לקשור בין תיק זה לתיק המתנות (1000) ותיק ההקלטות (מוזס ונתניהו).

נתניהו נחקר בפעם הקודמת במהלך חודש אוגוסט, אז החקירה התמקדה בתיק 4000 ונמשכה כארבע שעות. חוקרי המשטרה והרשות לניירות ערך הגיעו לביתו של ראש הממשלה לחקירתו השמינית בתיק זה והציגו לו עדויות וממצאים חדשים שנאספו. גם שאול אלוביץ', בעל השליטה בחברת בזק ויו"ר הדירקטוריון שלה לשעבר, נחקר ונהגו נדרש למסור עדות פתוחה.

בתוך כך, משפטה של שרה נתניהו ייפתח ביום ראשון בבית המשפט השלום בירושלים, בפני נשיא בית המשפט אביטל חן. המשפט ייפתח בהקראת כתב האישום נגד נתניהו, שצפויה להכחיש את עובדות כתב האישום. בהמשך ינהלו הצדדים הליך הוכחות, שבמסגרתו תנסה הפרקליטות להוכיח כי נתניהו קיבלה במרמה כ־350 אלף שקל עבור ארוחות ממסעדות יוקרה לבני משפחתה ואורחיהם. על פי כתב האישום, עלות ארוחה מסתכמת בכ־500 שקל לאדם. משפחת נתניהו מצדה ניסתה בעבר להגחיך את כתב האישום וטענה כי ארוחות היוקרה הן לא יותר מ"חמגשיות".