השרים זאב אלקין ויריב לוין, העידו אמש יום שישי, בתיקי 1000 ו-2000 במקביל לחקירתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו • במשטרה הודפים את טענות מקורבי נתניהו ואומרים על כך שבתיקים אלו אין בשר ואפי' לא עצמות: "יש בשר ויש לא מעט עצמות"

במקביל לחקירתו של ראש הממשלה בתיקי 1000 ו-2000, אמש יום שישי, עמיתיו מהליכוד, השר לענייני ירושלים והגנת הסביבה זאב אלקין ושר התיירות יריב לוין נתנו עדות פתוחה בלהב 433, כך פורסם ב'החדשות'.

זו היא הפעם השנייה בה שני שרים מעידים בתיקים אלו, העוסקים בשיחות נתניהו ונוני מוזס – מו"ל 'ידיעות אחרונות' וכן בפרשת המתנות. על פי הדיווח גורמים במשטרה הדפו את הודעת לשכת ראש הממשלה, שהוצאה אמש לאחר החקירה ה-12 של ראש הממשלה בתיקים אלו, בה נאמר כי "עכשיו, אחרי החקירה ה-12 כבר ברור סופית שבחקירות ראש הממשלה לא רק שאין בשר, אין אפילו עצם" כשאותם גורמים אמרו, כי "יש בשר ויש לא מעט עצמות".

במקביל לחקירת ראש הממשלה ועדות השרים, מחר, יום ראשון, משפטה של שרה נתניהו ייפתח בבית המשפט השלום בירושלים, בפני נשיא בית המשפט אביטל חן. המשפט ייפתח בהקראת כתב האישום נגד נתניהו, שצפויה להכחיש את עובדות כתב האישום.

בהמשך ינהלו הצדדים הליך הוכחות, שבמסגרתו תנסה הפרקליטות להוכיח כי נתניהו קיבלה במרמה כ־350 אלף שקל עבור ארוחות ממסעדות יוקרה לבני משפחתה ואורחיהם. על פי כתב האישום, עלות ארוחה מסתכמת בכ־500 שקל לאדם. משפחת נתניהו מצדה ניסתה בעבר להגחיך את כתב האישום וטענה כי ארוחות היוקרה הן לא יותר מ"חמגשיות".