צילומים: פלאש 90

החרדים, השוק והניסיון: העימות בין המועמדים לר"ע ירושלים

בעוד 26 יום ייערכו הבחירות לראשות עיריית ירושלים, אורו של עולם. עופר ברקוביץ׳, משה ליאון, זאב אלקין ויוסי דייטש, ארבעת המועמדים לראשות העיר ירושלים, מתמודדים עם השאלות הקשות. כל אחד בטוח שהוא הכי מתאים והאחרים...

בעוד 26 יום ייערכו הבחירות לראשות עיריית ירושלים, אורו של עולם. הערב נערך באולפן 'החדשות' עימות בין ארבעת המועמדים המובילים לראשות העיר, יוסי דייטש, משה ליאון, זאב אלקין ועופר ברקוביץ.

לא מעט מהעימות סבב סביב המועמד החרדי והמגזר החרדי המתגורר בבירה. לטענת המראיינת אחת הסיבות להגירה מירושלים היא החרדים. המועמד החרדי, יוסי דייטש, מיהר להגיב ואמר כי "חד משמעית לא נכון. הסיבה היא מחירי הדיור". המועמדים ליאון וברקוביץ אישרו את דבריו, אך ברקוביץ אמר כי "החילונים בירושלים פוחדים מחרדים". דייטש אמר בתגובה: "ולכן אתה מחזר אחר החרדים..?! החרדים טובים לך כבוחרים, אבל לא כנציגים. ירושלים צריכה מנהיג אחראי ולא מצית מהומות".

עופר ברקוביץ המשיך לתקוף את החרדים ואמר כי "הנציגים החרדים עשו לא מעט דברים שעוררו מחלוקת". דייטש אמר בתגובה: "בגלל זה אתה מחזר אחרי החרדים". ברקוביץ: "בהחלט, אחרי התושבים החרדים, לא המפלגות".

יוסי דייטש ועופר ברקוביץ המשיכו להתעמת: "עופר יש לך הרבה הרבה מה ללמוד. את הצגת את עצמך 10 שנים בעירייה, אתה 7.5 שנים בעירייה, מתוכם שנתיים וחצי היית ברוטציה בחוץ" אמר דייטש לברקוביץ. עוד הוסיף דייטש: "מתוכם רק שלוש שנים סגן. זה לא מספיק ניסיון בשביל ראשות העיר".

כל המועמדים התייחסו לאי ההתאמה של השני לתפקיד, "שלושת היושבים כאן- דייטש, ליאון וברוקביץ יהיו 3 הסגנים הטובים ביותר שלי כשאהיה ראש העיר. אמשיך תמיד לגור בירושלים" אמר אלקין. עופר ברקוביץ אמר לשר אלקין כי "הוא מנסה להסביר לי שאין לי ניסיון אבל כשהוא יגמור ללמוד את עיריית ירושלים בעוד שלוש שנים אז הוא ידע מה הוא צריך לעשות. כשר לענייני ירושלים בארבע שנים האחרונות תושבי ירושלים לא יודעים להצביע על הישג אחד של השר הזה".

אחד הנושאים שהעסיקו את המתמודדים הוא שוק מחנה יהודה. דייטש הבטיח "אני אסדיר את שוק מחנה יהודה שיפעל כמו שצריך לפעול. 70 אחוז מהעסקים בשוק פועלים ללא רישוי". ליאון אמר: "אצלי השוק ישאר כפי שהוא, לא אשנה כלום". עופר ברקוביץ: ״השוק זה אחד המקומות המדהימים ביותר בירושלים. גם חיי היום השוק האותנטי וגם חיי הלילה. אנחנו צריכים לשמור על האיזון אנחנו צריכים להמשיך לאפשר את הפעילות הכלכלית האדירה ולצד זה לשמור את איכות החיים של התושבים שחיים מסביב. יש כמה דברים קטנים מסביב שצריך לסדר״.

הצדדים התעמתו על הסיכויים של האחרים לנצח. דייטש: "בפוליטיקה שום דבר לא סגור עד הרגע האחרון. אני אנצח בסיבוב הראשון. לגבי הסיבוב השני, פעם הבא שתזמינו אותי אגיד". עופר ברקוביץ: ״לדייטש ולליאון יש בסיס תמיכה חזק בתוך העיר, לאלקין אין בסיס תמיכה״. ליאון לאלקין: ״מעניין שלפני 5 שנים כן תמכת בי לראשות״. אלקין: ״הייתי שר מהליכוד, אני נאמן למפלגה שלי״.

לסיום התבקשו המועמדים לומר מילה טובה על אחד מהמועמדים. דייטש: "משימה קשה. מילה טובה צריך לתת לכולם ולא לאחד. מאמין בקמפיין נקי, ולכן אני היחיד שעד עכשיו לא לכלך על אף אחד". ברקוביץ: "ליאון כל הכבוד שנשארת בעיר". ליאון: "מאוד אוהב את דייטש, אלקין פוליטיקאי מצוין". אלקין: "שלושתם יכולים להיות סגנים מצוינים שלי".

12 תגובות

אהבתי את אלקין "שלשתם יכולים להיות סגנים מצוינים שלי" עף על עצמו זה הדרך לתת הרגשה שהוא יהיה הראש עיר וככה יבחרו בו

ע"פ הסקר בנעשה באותה תחנה ששודרה העימות עם השאלה מי לדעתכם ניצח בעימות. יש ליוסי דייטש ניצחון בסקר הזה בעשרות אחוזים. שזה אומר שאם יש 35 אחוז מתלבטים בירושלים אז הם כבר החליטו מה להצביע

הבעיה של דייטש שכל הזמן מושכים אותו לנושאים החרדים בשביל לקטלג אותו כחרדי ואז אפי' דת"ל לא יצביעו לו (זה מה שברקת עשה לפרוש) הוא צריך ששואלים אותו על למשל מצעד התואבה לענות שמצעד זה פעם בשנה אולי ובשני רחובות בעיר. פחי זבל ,עסקים, דיור, חינוך, זה בכל עיר כל הזמן !!!אז מה זה משנה מצעד כן מצעד או לא מצעד עם בכל הדברים האלה י-ם תהיה למופת לא מפחיד שחרדים ישלטו בעיר ואולי לא היה מצעד (בעזרת ה')

חבל על הזמן של כולם
הרי בסוף זה יגמר ב'חוב קדוש' של מרנן שר התורה וראש הישיבה
מול 'חוב קדוש' של מרנן האדמורי"ם מגור בעלזא ויז'ניץ באיאן סלונים וכו'
החסידים יפעלו ובצדק לשמוע ל'חוב קדוש' של רבותיהם לבחור בדייטש
והליטאים יפעלו ובצדק לשמוע ל'חוב קדוש' של רבותיהם לבחור בליאון
וכל השאר טיפשי ומיותר

יוסי דייטש אמר שהם יכולים להיות הסגנים שלו
לא אלקין אמר את זה ויוסי היה פצצה שם יצא מלך..

יוסי דייטש, היה פשוט גדול.
מתון, עניני, מכובד ונותן בראש.

רק חבל שהאינטרסנטים מבית טומנים ראשם בחול
וזורים חול בעיני הציבור

דווקא בעיני יוסי דייטש יצא הכי לא בענינים
הוא לא בליגה שלהם
אגב אני מצביע לו כי אני שומע לרבה גם כשאני לא אוהב

די כבר עם התקשורת האליטיסטית והמתנשאת הזאת היא שואלת רוב העימות על נושאים שהתקשורת מקדמת באופן דיקטטורי כאג'נדה במקום שאלות על נושאים שמעניינים באמת את התושבים וגם שימו לב איך היא ניסתה לומר שההתחרדות בעיר היא הסיבה לה גירת צעירים ואיך אפילו מלאך רע כעופר ברקוביץ נאלץ להודות שבסקרים שכל המועמדים עורכים זה לא משתקף

לא יודע מה דייטש הוא פגז מדבר מדהים אני אוחז ממנו עולמות
שיצליח

ליאון יצא בשן ועין

תתבכיינו אבל… משה ליאון הוא המנצח הגדול, ואח"כ תרוצו כעכברים להסביר בלה בלה בלה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *