בעוד 26 יום ייערכו הבחירות לראשות עיריית ירושלים, אורו של עולם. עופר ברקוביץ׳, משה ליאון, זאב אלקין ויוסי דייטש, ארבעת המועמדים לראשות העיר ירושלים, מתמודדים עם השאלות הקשות. כל אחד בטוח שהוא הכי מתאים והאחרים...

בעוד 26 יום ייערכו הבחירות לראשות עיריית ירושלים, אורו של עולם. הערב נערך באולפן 'החדשות' עימות בין ארבעת המועמדים המובילים לראשות העיר, יוסי דייטש, משה ליאון, זאב אלקין ועופר ברקוביץ.

לא מעט מהעימות סבב סביב המועמד החרדי והמגזר החרדי המתגורר בבירה. לטענת המראיינת אחת הסיבות להגירה מירושלים היא החרדים. המועמד החרדי, יוסי דייטש, מיהר להגיב ואמר כי "חד משמעית לא נכון. הסיבה היא מחירי הדיור". המועמדים ליאון וברקוביץ אישרו את דבריו, אך ברקוביץ אמר כי "החילונים בירושלים פוחדים מחרדים". דייטש אמר בתגובה: "ולכן אתה מחזר אחר החרדים..?! החרדים טובים לך כבוחרים, אבל לא כנציגים. ירושלים צריכה מנהיג אחראי ולא מצית מהומות".

עופר ברקוביץ המשיך לתקוף את החרדים ואמר כי "הנציגים החרדים עשו לא מעט דברים שעוררו מחלוקת". דייטש אמר בתגובה: "בגלל זה אתה מחזר אחרי החרדים". ברקוביץ: "בהחלט, אחרי התושבים החרדים, לא המפלגות".

יוסי דייטש ועופר ברקוביץ המשיכו להתעמת: "עופר יש לך הרבה הרבה מה ללמוד. את הצגת את עצמך 10 שנים בעירייה, אתה 7.5 שנים בעירייה, מתוכם שנתיים וחצי היית ברוטציה בחוץ" אמר דייטש לברקוביץ. עוד הוסיף דייטש: "מתוכם רק שלוש שנים סגן. זה לא מספיק ניסיון בשביל ראשות העיר".

כל המועמדים התייחסו לאי ההתאמה של השני לתפקיד, "שלושת היושבים כאן- דייטש, ליאון וברוקביץ יהיו 3 הסגנים הטובים ביותר שלי כשאהיה ראש העיר. אמשיך תמיד לגור בירושלים" אמר אלקין. עופר ברקוביץ אמר לשר אלקין כי "הוא מנסה להסביר לי שאין לי ניסיון אבל כשהוא יגמור ללמוד את עיריית ירושלים בעוד שלוש שנים אז הוא ידע מה הוא צריך לעשות. כשר לענייני ירושלים בארבע שנים האחרונות תושבי ירושלים לא יודעים להצביע על הישג אחד של השר הזה".

אחד הנושאים שהעסיקו את המתמודדים הוא שוק מחנה יהודה. דייטש הבטיח "אני אסדיר את שוק מחנה יהודה שיפעל כמו שצריך לפעול. 70 אחוז מהעסקים בשוק פועלים ללא רישוי". ליאון אמר: "אצלי השוק ישאר כפי שהוא, לא אשנה כלום". עופר ברקוביץ: ״השוק זה אחד המקומות המדהימים ביותר בירושלים. גם חיי היום השוק האותנטי וגם חיי הלילה. אנחנו צריכים לשמור על האיזון אנחנו צריכים להמשיך לאפשר את הפעילות הכלכלית האדירה ולצד זה לשמור את איכות החיים של התושבים שחיים מסביב. יש כמה דברים קטנים מסביב שצריך לסדר״.

הצדדים התעמתו על הסיכויים של האחרים לנצח. דייטש: "בפוליטיקה שום דבר לא סגור עד הרגע האחרון. אני אנצח בסיבוב הראשון. לגבי הסיבוב השני, פעם הבא שתזמינו אותי אגיד". עופר ברקוביץ: ״לדייטש ולליאון יש בסיס תמיכה חזק בתוך העיר, לאלקין אין בסיס תמיכה״. ליאון לאלקין: ״מעניין שלפני 5 שנים כן תמכת בי לראשות״. אלקין: ״הייתי שר מהליכוד, אני נאמן למפלגה שלי״.

לסיום התבקשו המועמדים לומר מילה טובה על אחד מהמועמדים. דייטש: "משימה קשה. מילה טובה צריך לתת לכולם ולא לאחד. מאמין בקמפיין נקי, ולכן אני היחיד שעד עכשיו לא לכלך על אף אחד". ברקוביץ: "ליאון כל הכבוד שנשארת בעיר". ליאון: "מאוד אוהב את דייטש, אלקין פוליטיקאי מצוין". אלקין: "שלושתם יכולים להיות סגנים מצוינים שלי".