לאחר שפורסם כי עוה"ד יעקב וינרוט פרש מצוות ההגנה של רעיית ראש הממשלה ב'תיק המעונות' על רקע חילוקי דעות בנוגע להסדר עסקת טיעון, מכחיש וינרוט את הדברים ומסביר כי ברגע שהתיק מגיע לשלב המעשי צריך לעשות בידול בייצוג

לאחר הדיווח בסוף השבוע, ב'ערוץ 10, לפיו עוה"ד יעקב וינרוט ועמית חדד התפטרו מהייצוג בחקירת רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, ב'תיק המעונות', על רקע חילוקי הדעות בתוך צוות ההגנה – מכחיש וינרוט בשיחה עם 'מעריב' את הפרטים וטוען, כי התפטרותו הינה בשל ההחלטה לבדל בייצוג בין רעיית ראש הממשלה לבעלה.

היום, בשעות הצהריים, צפוי להיפתח משפטה של רעיית ראש הממשלה בבית המשפט השלום בירושלים, בפני נשיא בית המשפט אביטל חן. בצעד חריג, הפרקליטות ביקשה כי התיק יידון בפני הרכב של שלושה שופטים, עקב מורכבות ורגישות התיק, אך בקשה זו טרם נענתה וככל הנראה על הדבר ידונו בפתיחת המשפט.

רעיית ראש הממשלה בנימין נתניהו, מואשמת בתיק זה בהשגת מימון משרד ראש הממשלה להזמנת מאות ארוחות שף ממסעדות, בשווי כולל של כ-400 אלף שקל, תוך עקיפה מכוונת של הנהלים שאסרו להזמין ארוחות מוכנות במקביל להעסקת מבשלת במעון, כשזאת נעשה, לכאורה, בסיועו של סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף.

לקראת פתיחת המשפט מחר, התנהלו דיונים בין הפרקליטות לשרה נתניהו, על מנת להגיע להסדר טיעון. הפרקליטות מצדה דרשה שנתניהו תודה בעובדות כתב האישום שיוצגו נגדה ותשיב לקופת המדינה את סכומי הכסף שעל פי כתב אישום זה קבלה במרמה, אך נתניהו התעקשה שלא להודות בדבר מאחר ולטענתה היא חפה מפשע – זאת בניגוד לעצתם של חלק מפרקליטיה, שצידדו בכך שתודה בדברים ותלך להסדר טיעון.

החזר כספי או כתב אישום: האולטימטום של היועמ"ש בפרשת המעונות

על רקע דברים אלו ופתיחת משפטה, כאמור, בשעות הצהריים היום, עוה"ד יעקב וינרוט ועמית חדד הודיעו כי החליטו שלא לייצג את שרה נתניהו, כאשר עוה"ד יוסי כהן וירון קוסטליץ, שהיו נגד הסדר הטיעון בתנאים אלו, ימשיכו לייצגה.

בניגוד לדיווח ב'ערוץ 10', עו"ד יעקב וינרוט אומר ל'מעריב', כי פרישתו מייצוג שרה נתניהו ב'תיק המעונות', מגיע בעקבות ההחלטה לבדל בין רעיית ראש הממשלה לבעלה, שאף אותו הם מייצגים בהם הוא נחקר ובלי קשר להחלטה שלא ללכת להסדר טיעון: "הפרסום לא נכון. לא פרשנו בגלל מחלוקת על דרך ניהול התיק, אלא כי כאשר התיק מגיע לשלב מעשי, צריך לעשות בידול בייצוג של שרה לבין הייצוג של בנימין נתניהו".

כזכור, ביום שישי האחרון נחקר ראש הממשלה נתניהו בפעם ה-12, בתיקים 1000 ו-2000, כאשר זמן החקירה נמשך חמש שעות. במקביל לנתניהו, באותו הזמן השרים זאב אלקין ויריב לוין נתנו עדות פתוחה בלהב 433, בתיקים אלו.

צרות בצרורות: כתב אישום יוגש נגד רעיית רה"מ בפרשת המעונות

אחרי 5 שעות חקירה: "לא רק שאין בשר, אין אפילו עצם"