דריכות במערכת הפוליטית והמשפטית לקראת פתיחת משפטה של רעיית רה"מ בתיק המעונות. פרקליטיה: "מסיבות שיוצגו במשפט, כתב האישום לא יחזיק מים". יו"ר הקואליציה: "ראש הממשלה רוצה לאכול 3 סטקים, את מי הוא צריך לשאול? זו חוצפה"

דריכות במערכת הפוליטית והמשפטית לקראת פתיחת משפטה של רעיית רה"מ בתיק המעונות: "בפעם הראשונה בהיסטוריה מגישים כתב אישום נגד רעיית מנהיג על פתיתים וחמגשיות מלפני 6-7 שנים. החמגשיות הוזמנו ע״י עד המדינה מני נפתלי בניגוד לרצונה של הגב׳ שרה נתניהו", נמסר הבוקר מפרקליטיה של נתניהו.

לדבריהם, "בניגוד לנטען, שפים הוזמנו למעון רק לארוחות רשמיות ולא לארוחות הרגילות של בני המשפחה. חוק יסוד הממשלה קובע שרק ועדת הכספים של הכנסת מוסמכת לקבוע את נוהלי ההוצאות במעון ראש הממשלה. הנוהל לפיו אסור להזמין ארוחות למעון כשיש מבשלת מעולם לא קיבל את האישור הנדרש מוועדת הכספים של הכנסת ועל כן הוא בלתי חוקי וחסר תוקף.

נוהל המבשלת הבלתי חוקי נכתב במחטף ע״י שלושה עובדי משרד ראש הממשלה, חמישה ימים בלבד לפני כניסתו של ראש הממשלה נתניהו לתפקיד ב 2009. הנוהל נכתב במיוחד עבור ראש הממשלה נתניהו ולא היה קיים אצל שום ראש ממשלה אחר".

"מסיבות אלה ומסיבות נוספות שיוצגו במשפט, כתב האישום נגד שרה נתניהו לא יחזיק מים", משוכנעים הפרקליטים.

תיק המעונות: מדוע פרש עוה"ד יעקב וינרוט מצוות ההגנה


יו"ר הקואליציה, דוד אמסלם: "בושה וחרפה שבמדינת ישראל מגישים כתב אישום נגד רעיית ראש ממשלה בגין זה שהזמינה ארוחות למעון, מה זה משנה כמה, ראש הממשלה רוצה לאכול 3 סטקים, את מי הוא צריך לשאול? זו חוצפה".