פרטים חדשים על הפיגוע הרצחני באזור התעשיה ברקן בשומרון: ההרוגים נמצאו כשהם כפותים וההערכות הן שהם נורו מטווח קצר. מעצור בנשקו של המחבל מנעה פגיעה בעובדים נוספים. שעות לפני הפיגוע רמז המחבל על כוונותיו בדברים שכתב

הפיגוע הרצחני באזור התעשיה ברקן בשומרון: מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי המחבל כפת את שני הנרצחים באמצעות אזיקונים – ואז ירה בהם מטווח קצר.

עוד עולה כי מה שמנע ממנו מלהמשיך במסע ההרג היה מעצור פתאומי בכלי הנשק שלו.

המחבל עצמו רמז ברשתות החברתיות שעות לפני הפיגוע על כוונותיו, כשביקש סיוע מ"אללה" שיבשר לו את "הבשורה" אותה הוא רוצה לבשר.

2 נרצחים בפיגוע הירי בברקן; צפו בתיעוד הבריחה של המחבל


ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, אמר בזירת הפיגוע: "רק פחדן עלוב, כופת אשה צעירה אמא לילדים ויורה בה. זו ההתנהלות של הרשות הפלסטינית הפחדנית. שבאה היום לפגוע בסמל הדו קיום הכלכלי של יהודה ושומרון איזור תעשייה ברקן. לבנו עם המשפחות היקרות בשעה קשה זו".

עו"ד איתמר בן גביר, מראשי עוצמה יהודית, מותח ביקורת על דבריו של דגן ואמר: "אני מעריך מאוד את ידידי יוסי ויש לו זכויות עצומות במאבק על ארץ ישראל, אך חבל שהוא טועה ומטעה: הדו קיום התפוצץ בברקן ורק יוסי ועוד קומץ של אנשים בגוש עציון ממשיכים להטעות את עצמם ואת הציבור. מי שלא נאמן לישראל – ולצערי חלק מהעובדים בברקן – לא כולם – לא נאמנים, צריך לשלוח בכרטיס בכיוון אחד לא לעבוד איתו ביחד".

לדברי בן גביר, "הגיע הזמן שגם ברמי לוי בגוש עציון וגם במפעלים בברקן יעשו בדק בית יותר רציני את מי מכניסים לעבודה. לא צריך לפסול אדם בגלל שהוא ערבי, אבל כן צריך לפסול אדם כי הוא שונא את ישראל ולא נאמן למדינה. בעלי המפעילים וראשי המועצות חייביים לנהל מעקב יותר רציני ולדרוש נאמנות למדינת ישראל".