צילום: פלאש 90

נתניהו לשרי הליכוד על הקדמת הבחירות: "עוד אין החלטה"

השמועות על הקדמת הבחירות: ראש הממשלה שומר את הקלפים צמוד לחזה ומפזר הצהרות עמומות גם הבוקר. יו"ר 'יחד', השר לשעבר אלי ישי: "המפלגה ערוכה ומוכנה להתמודדות בבחירות לכנסת שיערכו בעזרת ה׳ במהלך החורף הקרוב"

שומר את הקלפים צמוד לחזה: בישיבת שרי הליכוד שהתקיימה הבוקר התייחס ראש הממשלה לפרסומים הרבים על החלטתו להקדים את הבחירות וסרב לאשר או להכחיש אותם. "אין עדיין החלטה בנושא", אמר נתניהו לשרים ששאלו אותו על כך.

בהמשך לדברים, שרים בכירים בממשלה אמרו ל'כאן' כי "נתניהו טרם החליט על קביעת מועד לבחירות מוקדמות". לטענתם, אחת הסיבות לאי ההחלטה היא סוגיית חוק הגיוס, לה השפעה מכרעת בענין.

עוד ענין קריטי מבחינתו של נתניהו הוא קצב עבודתה של הוועדה למינוי בכירים. בחודשים הקרובים אמורה הועדה לאשר את מינויים של הרמטכ"ל, המפכ"ל ונגיד בנק ישראל. נתניהו, שמעוניין להגיע לבחירות עם "שולחן נקי" בהקשר הזה, לא יפזר את הכנסת לפני שהמינויים יאשרו, מאחר ואם יעשה כן – לא יינתן אישור ממשרד המשפטים לקיים מינויים עד להקמת הממשלה,או במילים אחרות: כהונת הבכירים -לרבות אלשיך – תתארך בחצי שנה לפחות, תרחיש בלתי נסבל מבחינתו של נתניהו.

מי שמשוכנע הבוקר – מן הסתם על בסיס ידיעה מגורם מוסמך – כי מנוי וגמור עם נתניהו לפזר את הכנסת כבר בזמן הקרוב הוא יו"ר מפלגת 'יחד', אלי ישי, שמסר בהודעה לתקשורת: "בימים אלו אנו עסוקים בהכנות לקראת הבחירות המוניציפליות שיערכו בחודש הקרוב. ברוך ה׳ אנו רואים סייעתא דשמיא גדולה ומצפים להישגים משמעותיים ברחבי הארץ. במקביל, מפלגת ׳יחד׳ ערוכה ומוכנה להתמודדות בבחירות לכנסת שיערכו בעזרת ה׳ במהלך החורף הקרוב".

בכירים בקואליציה: "אנחנו בתקופת בחירות. חוק הגיוס הוא רק תירוץ"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן