כוחות גדולים של צבא, משטרה ושב"כ מבצעים מאז שעות הבוקר סריקות נרחבות במטרה ללכוד את המחבל שביצע את הפיגוע הרצחני באזור התעשיה ברקן בשומרון. בינתיים מתפרסמות העדויות על רגעי התופת במשרדי המפעל

פיגוע הירי הרצחני באזור התעשיה ברקן: עובדת במפעל בו אירע הפיגוע שחזרה בראיון לאתר 'וואלה' את רגעי האימה. " שמעתי המולה במסדרון של המשרד. יצאתי החוצה, ואז המחבל ירה לעברי. מיד רצתי פנימה והתחבאתי מתחת לשולחן. ראיתי שהוא נכנס לחדרון ומיד אחר כך יצא".

עובדת אחרת הדפה את הטענות לפיהן מדובר במעשה נקם על רקע פיטורי העובד ולא בפיגוע על רקע לאומני. "זה לא מעשה נקם על פיטורין. אם היה רוצה לפגוע במנהל היה נשאר בקומה שמעל לקומת המפעל. הוא בחר לעלות לקומת הכספים והנהלת החשבונות כי ידע שלשם נכנסים בלי בעיה. הרבה פלסטינים היו עולים לשם כדי לבקש הלוואות…זה פיגוע מתוכנן".

יצוין כי מנכ"ל המפעל הכחיש שהעובד פוטר בשבועות האחרונים.

יוגב פריד, אחד העובדים במפעל שאף ירה לכיוונו של המחבל, שחזר בראיון לחברת החדשות את ההתרחשויות: "הפלסטיני בא למחסן שמנותק מהמשרדים. העובדים הפלסטינים צעקו שקרה משהו אז רצנו לקומה לראות מה קרה. ברגע שראינו את אחת הפצועות שוכבת כשהיא פצועה מירי הבנו שמדובר בפיגוע. הוצאתי את האקדח והתחלתי לבצע סריקות בכל מקום".

"עברתי חדר חדר ומשרד משרד ולא ראיתי אותו. כשיצאתי לכביש ממול הוא בא מאחוריי, ראיתי אותו בורח לכיוון הרחוב למטה. הוא הספיק לכוון אליי את האקדח, ירה כדור אחד. הספקתי להשיב כדור לעברו באלפית השנייה ואז הוא נעלם מטווח העין".

מחריד: המחבל כפת את האשה והגבר – וירה בהם

בתוך כך, המצוד הנרחב אחרי המחבל נמשך גם בשעה זו בכל אזור יו"ש, בדגש על אזור ואדי אורנית, לשם ע"פ העדויות נמלט המחבל. החשש הגדול הוא שהמחבל עדיין חמוש, מה שמגביר עוד יותר את היקף החיפושים ועירנות הכוחות.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר הבוקר: "כוחות הביטחון נמצאים במרדף אחרי הרוצח הנתעב. אני בטוח שהם יתפסו אותו ואני בטוח שגם נמצה עמו את הדין ובהקדם. אני רוצה לשלוח בשמי ובשם כל חברי הממשלה תנחומים למשפחות שני הנרצחים וכמובן את תקוותנו ותפילתנו להחלמה מהירה של הפצועה".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, מסר בעקבות הפיגוע: "צה"ל וכוחות הביטחון מנהלים מצוד נרחב אחר המחבל בן הבליעל שביצע את הפיגוע הקשה בברקן. זה רק עניין של זמן עד שנשים עליו את היד".