צילום: דובר צה"ל

צה"ל מיפה את בית המחבל מברקן וקרובי משפחתו נעצרו • צפו

במסגרת המצוד אחר המחבל, אשרף וליד סלימאן נעאלוה, שרצח הבוקר באזור התעשייה ברקן שבשומרון שני אזרחים ופצע באורח קשה אדם נוסף, לוחמי צה"ל פשטו על ביתו בכפר שוויכה ועצרו חלק מקרובי משפחתו החשודים בסיוע

כוחות צה״ל ושב״כ ממשיכים במצוד אחר המחבל אשרף וליד סלימאן נעאלוה, שרצח בפיגוע ירי את קים יחזקאל-לבנגרונד וזיו חג'בי זכרונם לברכה ופצע אזרחית נוספת באיזור התעשייה ברקן.

לוחמי צה"ל הגיעו לביתו של המחבל בכפר שוויכה שבמרחב החטיבה המרחבית "מנשה", מיפו את המבנה וביצעו תחקורים ומעצרים של חשודים בסיוע למחבל. במקביל ממשיכים מאמצי הסריקות במרחב. מדובר צה"ל נמסר כי "כוחות צה"ל ושב"כ ימשיכו לפעול לתפיסת המחבל ולשמירה על ביטחון התושבים במרחב, תוך הגברת המאמץ המבצעי והמודיעיני".

הבוקר באירוע ירי רצחני ואכזרי, שהתרחש באזור התעשייה ברקן בשומרון, נרצחו קים יחזקאל-לבנגרונד וזיו חג'בי הי"ד ונפצע אדם נוסף באורח קשה, כשלאחר הרצח המחבל הצליח להימלט מהמקום.

מחקירת כוחות הביטחון עולה שהמחבל מהפיגוע באזור התעשייה בברקן השאיר מכתב התאבדות לפני שלושה ימים אצל חבר שלו, שעבד במפעל, כך דווח ב'החדשות'. מהחקירה מתברר כי אותו עובד לא דיווח על המכתב. החבר נעצר ונחקר אם היה יכול למנוע את הפיגוע. בנוסף נמצא כי שעות ספורות לפני הפיגוע, המחבל בן ה-21 כתב בחשבון הפייסבוק שלו פוסט שעשוי להעיד על כוונותיו. בדבריו כתב: "אלוקים, תן לי את הבשורה שלה אני מצפה ממך – הרי אתה גדול המבשרים". בנוסף, לפני כחודש שיתף פוסט על הטבח בסברה ושתילה לציון יום השנה לאירוע, כשהוא מציין: "לא נשכח ולא נסלח".

לאחר הפיגוע פנה לצה"ל משה שבח, אביו של הרב רזיאל שבח, שנרצח בפיגוע ירי בחוות גלעד על ידי חוליית טרור שנעזרה בסייענים, בבקשה כי יגבירו את ההרתעה מול סייעני הטרור, תוך שהוא ביקש לשנות את מדיניות אכיפת החוק מול סייעני הטרור: "פנינו לאלוף פיקוד המרכז בבקשה להרוס את בתי הסייענים והתשובות שקיבלנו מגוחכות. אם לא היו מסייעים למחבל מברקן ולא היה לו לאן לברוח, היו כבר תופסים אותו. צריך לשנות את המדיניות קודם כל בהתייחסות לסייענים, כפושעים וטרוריסטים לכל דבר, ולגרום להם נזקים בכל מה ששייך להם. אחרת ניכנס לסבב טרור".

מחדל? המחבל מברקן השאיר מכתב התאבדות אצל חבר לפני 3 ימים

תחקיר הפיגוע: טען שהגיע לתקן תקלת חשמל, כפת – וירה

הנרצחים בפיגוע: אב לשלושה מראשון לציון ואמא לתינוק מראש העין

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *