שלוש שנים מאז נפתחה החקירה בהליך מכרז לפינוי נפלי תחמושת מחוף ראשון לציון, גל הירש התבשר על ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה, כי תיק החקירה בעניינו נסגר בהעדר אשמה • תפירת מכרז או תפירת תיק?

פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה היום לשני מעורבים מרכזיים בפרשת פינוי הנפלים בחוף ראשון לציון, לימור ברזילי ומעוז איגר, כי נשקלת העמדתם לדין בכפוף לשימוע בגין עבירת מרמה והפרת אמונים בקשר להתקשרות העירייה עם החברה שביצעה את פרויקט פינוי הנפלים, כשלצד זאת, עודד שכנאי התבשר כי תיק החשדות נגדו בפרשה נסגר בהעדר ראיות מספיקות. עוד הודיעה הפרקליטות לגל הירש, דרור שכנאי, יוסף אדם ויניב אדם על סגירת התיק בעניינם בהעדר אשמה.

כזכור, במסגרת הפרשה, אשר נחשפה בשלהי שנת 2015, עלו חשדות הנוגעים לאופן זכייתן של דיפנסיב שילד, חברה בבעלות עודד שכנאי, גל הירש ואחרים, וחברת אופק, בבעלותו של מעוז איגר, בהליך מכרז לפינוי נפלי תחמושת בחוף ראשון לציון.

על פי כתבי החשדות, ברזילי אשר שימשה כיועצת לראש עיריית ראשון לציון ומנהלת פרויקט פינוי הנפלים, פעלה בניגוד עניינים לקידום טובתן של החברות דיפנסיב שילד ואופק בפרויקט, כשבין היתר העבירה לידי איגר מידע פנימי מהותי למכרז, לרבות אומדן העירייה בדבר מחיר הפרויקט, כשאף פעלה על מנת להעביר לחברות אופק ודיפנסיב שילד, עבודות נוספות הקשורות בפרויקט פינוי הנפלים, תוך קידום פטור מחובת מכרזים, והגדלת היקף ההתקשרות עם העירייה.

במסגרת הפרשה נחקרו מספר חשודים ונאספו חומרי חקירה רבים ולאחר בחינה מעמיקה של מכלול הראיות בתיק, נמצא כי לצד מכתבי השימוע שנשלחו לברזילי ואיגר, תיקי החשדות בעניינם של שאר החשודים דינם להיסגר.

בתגובה להחלטה לסגור את התיק בעניינו של הירש מסרו עורכי דינו, כי "אף לא אחת מהחקירות שנפתחו מצדיקה את הפעולות החקירתיות המתבצעות לכאורה כיום ולא ניתן להשתחרר מהתחושה כי פעולות אלה נעשות אך ורק במטרה להצדיק בדיעבד את ההחלטה על סיכול מינוי של הירש לתפקיד מפכ״ל המשטרה. לא יהיה מנוס מפעולה בהתאם למתרחש וכך נעשה".

סיפור פינוי הנפלים בראשון לציון, הוא חלק ממסכת יסוריים ארוכה שעבר גל הירש, שהיה מועמד לתפקיד מפכ"ל משטרת ישראל ושמינויו סוכלו ברגע האחרון, כפי הנראה, לאחר שבכירים במשטרה שלא רצו לראותו מתמנה לתפקיד המפכ"ל תפרו לו תיקים פלילים. החשדות לכך שמינויו סוכלו באופן מכוון, התגברו לפני מספר חודשים, כאשר נחשפו המהלכים שהובילו לסיכול מינויו על ידי בכירים במשטרת ישראל. הדבר הוביל לסערה ציבורית וועדת הפנים של הכנסת אף קיימה דיון מיוחד בנוכחות פרקליט המדינה, שי ניצן, בו קראה למינוי ועדת חקירה שתחקור את פרשת גל הירש ותביא לסיום החקירה המתנהלת משך 3 שנים, אך שי ניצן דחה את הטענה בדבר "תפירת תיק".

ועדת הפנים החליטה על הקמת ועדת חקירה לפרשת גל הירש

טלטלה במשטרה: תת-אלוף במיל' גל הירש מונה למפכ"ל הבא

ארדן הסיר את מועמדותו של גל הירש לתפקיד מפכ"ל המשטרה