דרעי: "אם לא יקרה משהו יוצא דופן – הבחירות ייערכו בסוף החורף"

יו"ר ש"ס, ששידר עד לאחרונה אופטימיות באשר להשלמת חקיקת חוק הגיוס, אומר הבוקר: "טעיתי בהערכה שלי. אף אחד לא עושה מאמץ למצוא נוסחה לפתרון המשבר" • וגם: סוגיית אחוז החסימה ואיחוד אפשרי עם מפלגות אחרות

רוחות בחירות: יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, מעריך הבוקר: "הבחירות יהיו במארס 2019". בראיון לאתר YNET אמר דרעי: "לפי הערכתי, אחרי הבחירות לרשויות המקומיות – נגיע לתאריך מוסכם על הבחירות הכלליות. אני מעריך שהבחירות יתקיימו בחודש מארס הקרוב, אלא אם יקרה משהו ממש יוצא דופן".

בניגוד לעבר, דרעי נשמע פסימי ביותר באשר לפתרון משבר חוק הגיוס עוד לפני הבחירות. "טעיתי בהערכה שלי לפני שלושה שבועות לגבי חוק הגיוס. אני לא רואה מאמץ למנוע בחירות, ובלי מאמץ לפתור את חוק הגיוס – זה לא ילך. בישיבה האחרונה של ראשי המפלגות לא הבנתי מה נתניהו רוצה. אף אחד לא כינס אותנו ולא עושה מאמץ למצוא נוסחה לפתרון חוק הגיוס".

בחירות 2019: ההובלה של נתניהו, היתרון של גנץ והברוך של לפיד


על יוזמת נתניהו להורדת אחוז החסימה אמר דרעי: "אני מתנגד להורדת אחוז החסימה. בחזון שלי, חזון אחרית הימים – להגדיל את אחוז החסימה". דרעי גילה שהוא שוחח עם נתניהו בנושא "אני מעריך ששכנעתי אותו לא להוריד את אחוז החסימה. הוא יודע שיהיו לו עוד כמה מפלגות אחרות, אם יוריד את אחוז החסימה"

איחוד עם מפלגות אחרות? "כרגע אין דיבורים על איחודים, נרוץ כש"ס, אבל בעתיד אם יקומו הצעירים ויחליטו ללכת על אחדות יותר גדולה…זה ימות המשיח".

בלי חוק צרפתי: המהלך שיחלץ את נתניהו מהעמדה לדין?

"חרב הבחירות מונפת. המשרדים משותקים. שנתניהו יחליט כבר"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *