העימות בין השרים וחברי הקבינט, אביגדור ליברמן ונפתלי בנט, בנוגע למצב הביטחוני ולתגובת הממשלה בנושא לא מגיע לסיומו ומספק אמירות חריפות של הצדדים • ראש הממשלה מגבה את שר הביטחון וב'ישראל ביתנו' מכנים בנט כ"נער הגבעות מרעננה"

העימות התקשורתי בין שני חברי הקבינט, שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר החינוך נפתלי בנט, בעניינים ביטחוניים שונים, כמו גם עניני חקיקה שונים כמו פסקת ההתגברות ועוד, כשלטענת בנט ליברמן נוטה שמאלה בדעותיו – לא פוסקות ואף ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נוטל בה חלק ואומר, כי מדובר במריבה מיותרת.

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, התייחס אמש למצב הביטחוני, כשברקע הפיגוע באזור התעשייה ברקן שבשומרון, תוך שהוא מותח ביקורת על מדיניות הממשלה והקבינט, שאף הוא חבר בהם. "אני חושב שאנחנו צריכים לעשות תיקון משמעותי ומהיר במדיניות הביטחונית של ישראל ולחזק את ההרתעה, מדברים טקטיים עד אסטרטגיים. בחודשים האחרונים חודרים באופן יומיומי עשרות מחבלים מעזה, כולל היום, מניחים מטענים ויוצאים חזרה הביתה בשלום. מה הייתי עושה שונה? הייתי נותן הוראה להרוג אותם", אמר השר בנט בנאום שנשא בכנס הצגת התכנית המדינית של המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS).

בנט הוסיף והתייחס לפיגוע בברקן. לדבריו: "החל מהראשון בנובמבר, המשפחה של הרוצח תקבל כ-15 אלף שקלים בחודש. צריך להפסיק את זה. צריך להרוס את הבית. הבית של רוצחי ארי פולד ז״ל, רונן לוברסקי ז״ל, ינאי וייסמן ז״ל, אשר חסנו ז״ל – כולם עומדים. 102 בתים של רוצחי ישראל עומדים. צריך להרוס אותם".

כמו כן, במהלך ראיון לגל"צ התייחס שר החינוך נפתלי בנט לעימות הפומבי והמתמשך עם שר הביטחון, אביגדור ליברמן. "אני לא אתן למסור עוד סנטימטר אדמה לערבים. צריך לרדת מכך שאם נמסור עוד שטח אז יאהבו אותנו בעולם. שר הביטחון מוכן למסור את נוקדים, את הבית שלו, תמורת מדינה פלסטינית. אני לא מוכן לכך", תקף בנט.

תגובת 'ישראל ביתנו', מפלגתו של ליברמן, לא איחרה לבוא. בתגובה לאתר 'סרוגים' אמרו במפלגה, כי "נער הגבעות מרעננה והטוקבקיסט מהבית היהודי, ממשיך לעשות פוליטיקה על חשבון ביטחון אזרחי ישראל".

בעימות הקולני בין שני השרים, התערב היום ראש הממשלה בנימין נתניהו שאמר: "המריבה בין בנט לליברמן מיותרת מאוד. שר הביטחון עושה את תפקידו, חובתם להעיר, אבל רק בקבינט, אבל הדיון בקבינט הוא לא סתם. הם דיונים רציניים מאוד. אפשר להעיד על רמת הרצינות שלהם. השרים לא פלקטים שם. הם הרבה פעמים מאוד מאריכים את הישיבות האלה".

בנט: ״מדיניות ליברמן מול חמאס היא חלשה ושמאלנית"