השר לביטחון פנים גלעד ארדן ייפגש היום ומחר עם שלושת המועמדים הסופיים לתפקיד המפכ"ל. הם יציגו בפניו את גישותיהם בשלל נושאים, ביניהם המאבק בפשיעה במגזר הערבי והמאבק בתאונות הדרכים. "יש לי עמדה לגבי היתרונות והחסרונות של כל מועמד"

‏השר לבטחון הפנים, גלעד ארדן, יראיין היום ומחר את שלושת המועמדים לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא: יורם הלוי ודוד ביתן ומשה צ'יקו אדרי
לכל מועמד יינתנו שעתיים להציג תכנית עבודה למשטרה בכמה נושאים שהוגדרו יעדי מפתח, בהם הפשיעה במגזר הערבי, הבריונות בכביש ונהלי המשמעת במשטרה.

כזכור, לפני חודש הצהיר השר ארדן על מועמדותם של השלושה, וזאת לאחר שקבע כי המפכ"ל ימונה מתוך הארגון. השר הודיע כי השלושה יועברו לבדיקה במכון חיצוני, ובמקביל יעברו מספר ראיונות עם השר עצמו, במהלכם יצטרכו לשטוח בפניו את חזונם ואת תוכניתם לעמוד בראש המשטרה וליישם את מתווה הדרך והיעדים שהציב לשלוש השנים הבאות.

עם תום הסבב הראשון, יקיים השר מפגש עבודה נוסף עם המועמדים או לפחות עם חלק מהם, שהצליחו לשכנע אותו ביכולתם לעמוד באתגרים, וכן עם מי מהם שיעברו את המבדקים החיצונים.

בריאיון הבוקר ל'כאן ב' אמר ארדן כי ראש הממשלה בנימין נתניהו או מי מטעמו כלל לא שוחחו עמו בסוגייה. הוא הוסיף כי בדק בעצמו את הדיווחים בתקשורת על קשר אישי בין הלוי לראש הממשלה בנימין נתניהו  – אך לא מצא לכך כל ביסוס.

"בדקתי את זה כבר בסיבוב הקודם של הפרסומים הרכילותיים", אמר ארדן. "לא נמצאה לכך שום אסמכתא ושאלתי את כל הגורמים הרלוונטיים. ראש הממשלה או מי מטעמו לא שוחח איתי על אף מועמד ושנינו מקפידים על הנחיות היועץ המשפטי לממשלה בנושא הזה כפי שראוי שיהיה.

באשר לבחירת המפכ"ל אמר השר: "אני לא בא טבולה רסה, אני שלוש שנים וחצי השר לביטחון הפנים. למדתי המון בתקופה הזו וגיבשתי מדיניות. על בסיס הזמן שעבר והלקחים שהפקתי – איפה צריך לתת דגש – ביקשתי מהמועמדים להציג לי את התכניות שלהם, איך הם מתכוונים להתמודד עם הדברים האלה. גם ברמה האישית, אני מכיר אותם מכל המפגשים והסיורים במשטרה. יש לי עמדה לגבי היתרונות והחסרונות של כל מועמד, ולאחר הצגת התכניות אגבש את דעתי הסופית לאחר שוועדת גולדברג תבחן מי מהם עומד בכל הדרישות של טוהר המידות".