מאות פעילים של המפלגה נטלו חלק באירוע, בו השתתפו חברי הכנסת והצמרת המוניציפלית של הסיעה.

היום (רביעי) נפתח מטה הבחירות המרכזי של "דגל התורה" בירושלים שסימנה 'דת'. בכנס הפתיחה השתתפו רבנים, חברי הכנסת של התנועה, יו"ר התנועה ויו"ר וועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני, ח"כ הרב אורי מקלב וח"כ הרב יעקב אשר, מנהל המחלקה המוניציפאלית של התנועה הרב מנחם שפירא, חברי מועצת העיר, מועמדי התנועה, ותיקי התנועה, ראשי המטות ומאות פעילים שכבר עובדים בהתלהבות רבה ברחבי העיר למען הצלחת הרשימה.

המטה המרכזי ממוקם ברחוב כנפי נשרים 15 בשכונת גבעת שאול בירושלים, ובימים האחרונים הושלמו חלוקת התפקידים במטה שבראשו עומדים יו"ר סיעת 'דגל התורה' בירושלים – הרב אליעזר ראוכברגר וחבר מועצת העיר, הרב ישראל קלרמן.

חברי הכנסת של התנועה חיזקו את המוני הפעילים והמתנדבים שהגיעו חדורי שליחות ומוטיבציה לפעול להצלחת הרשימה. נציגי "דגל התורה" בעירייה הדגישו כי זו ההזדמנות להביא לפתרון הסבל והמצוקה הגדולה של הציבור החרדי בירושלים.

הרב אליעזר ראוכברגר, יו"ר מטה הבחירות, אמר כי הציבור הירושלמי יודע בדיוק על מה המערכה. "כל אברך חרדי וכל אדם חרדי בירושלים ידע כל השנים האחרונות שהוא שווה בעיניהם של בכירי העיריה פחות. בהכל. בתקציבים, בהקצאות, בדאגה למוסדות החינוך הצפופים, ובכל תחומי החיים, בתחבורה הציבורית בעיר הקורסת, ברחובות המוזנחים, בלכלוך והזנחה בכבישים ומדרכות ובכל תחומי החיים, אנחנו כאן הפעם אומרים 'עד כאן'. תם עידן הקיפוח, נגמרה התקופה בה הציבור הליטאי בירושלים, ובעצם הציבור התורני והחרדי כולו יהיה סוג ב'. כולנו כפופים לדעת תורה, וכולנו נאחד את כל הכוחות כדי להגיע למקסימום השפעה לשנות את כל הגישה הציבורית כלפי הציבור החרדי שסובל כל כך כל השנים.

"אני חושב שהפעם יותר מתמיד יש תחושה של ערבות הדדית. גם התושבים שגרים בשכונות החרדיות הותיקות, שלהם אולי אין חוסרים גדולים במבני דת וחינוך וכו', מבינים היטב את המצוקה של אחיהם מהשכונות המעורבות. לכולנו יש שם חתנים, אחים, ילדים, וכולם מבינים מה עומד על כף המאזניים. אם כולנו נתגייס למערכה, נצליח להציל את תושבי שכונות: קרית יובל, רמות, נוה יעקב, גילה, גבעת מרדכי, פסגת זאב ועוד, שסובלים ממצוקה גדולה ומחסור של בתי כנסת ראויים, גני ילדים, בתי ספר, תלמודי תורה, והם נאלצים לחיות תחת התנכרות והתנכלות כבר שנים ארוכות".

הרב ישראל קלרמן, מנכ"ל מטה הבחירות וחבר מועצת העיר, חידד את הנקודה של חילון העיר בשנים האחרונות. "אנחנו יכולים לדבר על העזרה שנתנו לכל פרט בקדנציה האחרונה. אלפי בקשות טופלו, מכל המגזרים, החוגים והעדות, אבל המערכה הפעם הרבה יותר חשובה. בשנים האחרונות אנחנו עדים לכרסום מתמשך בקדושת ירושלים: עשרות עסקים וחנויות נפתחו בשבת קודש רח"ל, מרכז העיר נראה לצערנו בשבת כמעט כמו ביום חול, מתחם התחנה פתוח בשבת, פסטיבלי השחץ תוקצבו בסכומי עתק, כל אזור העיר העתיקה הפך למקום של בליינות, וכל מי שמגיע לשם נאלץ להיתקל במראות קשים. התחילה גם תופעה של פסטיבלים עם אוכל טריפה. אלו דברים שירושלים לא הכירה מעולם וחייבים להחזיר את הגלגל אחורה. להחזיר את ירושלים לקדושתה. על זה ניטשת המערכה".

הרב משה גורא, מועמד מספר 3 ברשימה, אומר כי שוחח בימים האחרונים עם ראשי ישיבות ורבנים רבים בעיר, וכולם ללא יוצא מן הכלל הדגישו כי הפעם מדובר במערכה בעלת חשיבות היסטורית לציבור בני התורה בירושלים, לכל מי שקשור לציבור הליטאי ושמרכז חייו קשור לציבור זה, ולכן חובה גדולה היא להתגייס בכל הכוח ולעשות הכל כדי למצות את הכוח ולהביא את כל הקולות הפוטנציאליים, עד הקול האחרון.