אחרי מספר עתירות שהוגשו נגד הקמת הישוב עמיחי למפוני עמונה, על ידי ארגוני שמאל, בג"צ דחה את העתירות וקבע כי אינו דן בסוגיית הקמת ישובים חדשים ביו"ש • תושבי עמיחי: "הישוב עמיחי הוקם ודבר לא ימנע ממנו להתפתח ולהביא ברכה לכל תושבי עמק שילה"

לאחר מאבק עיקש, בג"ץ דחה את העתירות נגד הקמת הישוב עמיחי וקבע כי אינו דן בסוגיית הקמת ישובים חדשים ביו"ש. בהלטה זו נסללה הדרך להקמת עמיחי, ללא מכשולים, כשהעותרים אף חויבו בהוצאות משפט על סך 5,000 שקל.

לאחר ההחלטה הוציא מפוני עמונה ותושבי עמיחי הודעה חגיגית, בה נכתב, כי "היום הזה הוא יום חג עבורנו. לאחר מאבק עיקש והרואי אותו נהלנו בשנים האחרונות, בג"ץ דחה את העתירות נגד הקמת עמיחי וקבע שאינו דן בסוגיית הקמת ישובים חדשים ביו"ש".

"בכך למעשה הוסר המכשול האחרון בהקמת עמיחי" כותבים תושבי עמיחי. "עכשיו זה סופי – הישוב עמיחי הוקם ודבר לא ימנע ממנו להתפתח ולשגשג ולהביא ברכה לכל תושבי עמק שילה ולאזור כולו. מדינת ישראל הראתה לעולם כולו שהיא בונה ומפתחת ישוב יהודי בלב יהודה ושומרון על מנת להישאר ולהעמיק שורש בלב יו"ש. והעולם נדהם ושתק".

לדבריהם: "בטווח הקרוב צפויות להצטרף לעמיחי מאות משפחות שיהפכו את רצף ההתיישבות היהודית ממערב למזרח למערב – מתל אביב בואכה אריאל, עלי, שילה ועכשיו לעמיחי בואכה בקעת הירדן – לעובדה מוגמרת ובכך בעצם אפסו הסיכויים למדינה פלסטינית בגב ההר".

את ההודעה מסיימים תושבי עמיחי, איך לא, כשהם מעלים על נס את החיים בישוב עמונה ממנו פונו: "תם אך לא נשלם. לעולם לא נשכח את ישובינו – עמונה. נזכור לנצח את השבועה להחזיר להר הטוב ממנו נעקרנו חיים יהודיים ואם לא אנחנו אזי בנינו ובני בנינו יקימו את השבועה – כי לנו ארץ מולדת".

בנט ושקד: "יקום ישוב חדש למפוני עמונה; לא יהיו פשרות בנושא הזה"

הקבינט אישר: יישוב חדש למפוני עמונה; הבנייה בהתנחלויות תוגבל

נתניהו מעדכן: החלו העבודות לבניית יישוב למפוני עמונה