בית המשפט קיבל את הערר שהגישה הפרקליטות ודחה את קיצור עונשו של האני דארי, אחד הסייענים שהסיעו את המחבל. בהחלטת בית המשפט נטען כי וועדת השחרורים לא לקחה בחשבון את מסוכנותו של דארי ואת חוות הדעת של השב"כ בעניינו

בימ"ש המחוזי בבאר שבע קיבל לפני זמן קצר את ערר המדינה וביטל את החלטת ועדת השחרורים לקצר את עונשו של האני דארי אשר הורשע שהסיע את המחבל שרצח את לוחמת מג"ב הדס מלכא הי"ד, וקבע כי דארי ישאר במאסר.

בדיון מסרה משפחת מלכא להרכב השופטים מכתב בו דרשה כי שחרורו של המחבל יבוטל, עמדה שכאמור התקבלה ע"י בימ"ש.
בהחלטה ציינו השופטים כי נפל פגם בהחלטת ועדת שחרורים וכי לולי מעשיו של האסיר יתכן כי הפיגוע היה נמנע. עוד ציינו כי כישראלי בעל אוטובוס מוטלת עליו אחריות יתרה בנושאי ביטחון.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מסייע משפטית למשפחתה של מלכא כנפגעי עבירה מסר "שוב הוכח שיש חשיבות עליונה להשמעת קולם של נפגעי העבירה ואזרחי ישראל שסובלים מהטרור. אנו רואים בפסיקה זו אמירה כי הביטחון של אזרחי ישראל וסבלם של קורבנות הטרור קודם לשיקולי טובתם של המחבלים וסייענהם".

כזכור, לפני כחודש פורסם כי האני דארי ומוחמד חמדאן אשר הסיעו את המחבלים אשר רצחו את שוטרת מג"ב הדס מלכא הי"ד לפני כשנה וחצי בירושלים, ואשר הורשעו בגרימת מוות ברשלנות ובהסעת שב"חים שלא כחוק שוחררו בניכוי שליש ממאסרם, מדובר בצעד חריג ובמגמה חדשה בה משוחררים אסירים ביטחוניים ע"י ועדת שחרורים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב אז לדברים ומסר כי "אני מתנגד בתוקף לקיצור עונשם של המעורבים ברצח הלוחמת הדס מלכא ז״ל. הדבר יוכרע בתהליך משפטי בזמן הקרוב", כך ראש הממשלה. ואכן, פרקליטות מחוז דרום הגישה לפני מספר ימים עתירה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד החלטת ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר.

לטענת הפרקליטות הוועדה שגתה בכך שלא ייחסה די משקל לנסיבות החמורות של העבירות נשוא המאסר ולתוצאות מעשיו, והתעלמה מהמסוכנות שיש לייחס לאסיר נוכח מאפייני האישומים בהם הודה והורשע, בלי לשים לב לכך שתכלית החוק הינה הרתעתית ביטחונית ונועדה להגן על גבולות המדינה ואזרחיה. "במעשיו, אפשר לתנועת טרור לנצל את היכרותו עם ישראל וגבולותיה ונגישותו למעברים, לשם החדרת מחבלים מסוכנים. לצערנו, במקרה דנן, לא ניתן לומר כי קרה נס. הסיכון התממש והשוטרת הדס מלכא ז"ל נרצחה על ידי מרצחים אשר הגיעו לירושלים בהסעתו של המשיב".

נגד ועדת השחרורים: הפרקליטות עתרה נגד שחררו של רוצח הדס מלכא

זעם על קיצור עונשם של המעורבים ברצח הדס מלכא: "שערורייה"

שערוריה: אסירים ביטחוניים ממשיכים להשתחרר ממעצר בניכוי מוקדם