עימות חריף בישיבת חברי סיעת המחנה הציוני, איתן כבל התפרץ על גבאי: "בוא נדבר על הפיל שבחדר. אתה חייב לגלות מנהיגות מאחדת". גבאי לא נותר חייב: "שיהיה ברור לכולם. אני לא מתכוון לזוז מכאן. שום לחץ ציבורי לא יעבוד עלי"

המתיחות במפלגת המחנה הציוני: חבר הכנסת איתן כבל התעמת היום (חמישי) עם יו"ר המפלגה אבי גבאי בישיבת הסיעה. "כולנו רוצים שתצליח ותהיה ראש ממשלה, אבל בוא נדבר על הפיל שבחדר", אמר כבל לגבאי. "אנחנו לא רוצים להיות מובטלים אחרי הבחירות. אני מסתכל לך בעיניים, בלי מורא ופחד, ואומר לך: אתה חייב לגלות מנהיגות מאחדת".

בתגובה, תקף גבאי את כבל ואמר לו: "בוא לא ניתמם ונדבר על איחוד שורות. בוא נשאל את קרקובסקי (יואב קרקובסקי, עיתונאי ב"כאן". שפרסם ציטוטים בשם חכי"ם במחנ"צ שהגדירו את גבאי כ"תאונת עבודה") מי מתדרך נגדי". כבל לא נשאר חייב ודחה את ההאשמות. "אל תאשים אותי בדיווחים שאני לא עומד מאחוריהם", השיב כבל ליו"ר המפלגה.

כבל אמר עוד לגבאי, "אני קורא לך לאחד שורות. זה בידיים שלך. אתה אחראי, זה הכוח שלך יחד עם ציפי לכנס את כולנו. לעשות את הכל. אני עד טיפת דמי האחרונה אעשה הכל כדי לשמור על הבית. זה הבית שלי. גדלתי בתוכו ועברתי את כל השלבים".

גבאי אמר עוד על דברי כבל: "שיהיה ברור לכולם. אני לא מתכוון לזוז מכאן. שום לחץ ציבורי לא יעבוד עלי. דעת הקהל לא תשפיע עלי. אני כאן ואני לא הולך לשום מקום. אני קיבלתי מנדט להוביל את המפלגה ואני אוביל אותה. קיבלתי מנדט מלא מהציבור". על כך השיב כבל: "אני מתנצל אבל קיוויתי שזאת לא תהיה התשובה שלך".

כזכור, ב'כאן חדשות' נחשפו ציטוטים של ח"כים ופעילים בולטים במפלגה, בהם כאלה שתמכו בגבאי בעבר, שטוענים כי הוא יביא את למפלגת העבודה נתון חד ספרתי בבחירות, מה שיביא לסיום הקריירה הפוליטית שלהם. חברים בסיעה מדברים על הצורך להיערך ליום פקודה שבמסגרתו ייצאו בקריאה משותפת לפעול כדי למנוע את קריסת המפלגה.

מפלגת העבודה בדרך לפירוק? חכי"ם על גבאי: "תאונת עבודה"

המתיחות במפלגת העבודה: פרץ דורש מגבאי בדיקות פוליגרף