צילומים: פלאש 90

אווירת בחירות • סקרים: נתניהו מתחזק; גנץ מרסק את המחנ"צ ו'יש עתיד'

ריח בחירות בחלל האוויר ואתם הסקרים: על פי שני סקרים המתפרסמים היום, מפלגת הליכוד ממשיכה להתחזק, המחנה הציוני מתרסק, יש עתיד בירידה והבית היהודי בעלייה • וגם: כמה מקבלות המפלגות החרדיות?

בזמן שהדיבורים על הקדמת הבחירות הולכים ומתגברים, כשהצפי הוא כבר במהלך החודשים הקרובים הם יערכו, יחד אתם מגיעים הסקרים, שבהחלט נותנים קצת מבט על העתיד להתרחש במידה וישראל תלך לבחירות.

משני סקרים המתפרסמים היום בערוץ 10 וב'מקור ראשון', ניתן לחזות כי מפלגת הליכוד שומרת על מקומה כמפלגה הגדולה והמובילה, כאשר בשני הסקרים היא מקבלת מספר זהה למספר שיש לה בכנסת הזו – 31 מנדטים, לעומת סקר 'החדשות', בה היא מקבלת 32.

בדומה לסקר 'החדשות', גם בסקר 'מקור ראשון' שנערך על ידי מאגר מוחות בדקו מה תהיה חלוקת מפת המנדטים במקרה שהרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ וחברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס יתמודדו ברשימות עצמאיות, כאשר חלוקת המנדטים תהיה באופן כזה: המפלגה השניה אחרי הליכוד, תהיה יש עתיד שרושמת ירידה ומקבלת 14 מנדטים, לעומת הבית היהודי שמזנקת ל-13 מנדטים.

הרשימה המשותפת מקבלת 11 מנדטים, המחנה הציוני שומר בעקביות על צניחה מסתמנת ומקבל שמונה מנדטים בלבד (לעומת סקר 'החדשות בו מקבלים 12 מנדטים), בדומה לרשימות של בני גנץ ואורלי לוי-אבקסיס, שמקבלים מספר זהה של מנדטים. מפלגת כולנו של שר האוצר משה כחלון מקבלת ששה מנדטים בלבד, בדומה ליהדות התורה ומרצ. את הרשימה סוגרים ישראל ביתנו עם 5 מנדטים וש"ס עם 4 מנדטים.

בסקר שנערך על ידי קמיל פוקס ושהתפרסם בשעה האחרונה ב'ערוץ 10', נשאלו הנסקרים בשלוש וריאציות שונות. בשאלה למי היו מצביעים מבין המפלגות הקיימות כיום ומפלגה בראשות חברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס, ב'ליכוד' מקבלים 31 מנדטים, יש עתיד 15 מנדטים, הרשימה המשותפת 13 מנדטים, הבית היהודי 12 מנדטים, המחנה הציוני 11 מנדטים, יהדות התורה 8 מנדטים, מרצ 7 מנדטים, כולנו 6 מנדטים, אורלי לוי 6 מנדטים, ישראל ביתנו 6 מנדטים וסוגרת את הרשימה ש"ס עם 5 מנדטים.

בשאלה למי היו מצביעים מבין המפלגות הקיימות ושני מפלגות נוספות בראשות הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ ואורלי לוי אבקסיס, הליכוד עם 29 מנדטים, בני גנץ והרשימה המשותפת, כל אחת עם 13 מנדטים, יש עתיד 12 מנדטים, הבית היהודי 10 מנדטים, המחנה הציוני ויהדות התורה, כל אחת עם 8 מנדטים, כולנו ומרצ עם 6 מנדטים, כל אחת, וסוגרים את הרשימה אורלי לוי, ש"ס וישראל ביתנו, שמקבלים 5 מנדטים כל אחת

בשאלה למי היו מצביעים מבין המפלגות הקיימות, כשהמחנה הציוני בראשות אהוד ברק ומפלגה נוספת בראשות אורלי לוי אבקסיס, הליכוד 31 מנדטים, יש עתיד 15 מנדטים, המחנה הציוני 14 מנדטים, הרשימה המשותפת 13 מנדטים, הבית היהודי 11 מנדטים, יהדות התורה 8 מנדטים, אורלי לוי, מרצ וישראל ביתנו, כל אחת עם 6 מנדטים, כולנו וש"ס 5 מנדטים, כל אחת.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו