לצד המירוץ המסקרן לראשות העיר, ניטש ברחוב הירושלמי קרב יתרי גם על מועצת העיר. סקר 'ישראל היום' צופה כי מפלגת 'התעוררות' תכניס הכי הרבה נציגים. אחריה ברשימה: 'דגל התורה' ו'הבית היהודי'. וכמה מנדטים צפויים לאגו"י, ש"ס ובני תורה? כל הנתונים

הבחירות בירושלים: לצד המירוץ המסקרן לראשות העיר נאבקות המפלדות המקומיות (שרובן מזוהות עם מפלגות ארציות) על כל קול למועצת העיר.

מטבע הדברים, מדובר בזווית שמושכת פחות התעניינות תקשורתית ביחס למירוץ הצבעוני על תפקיד ראש העיר. למרות זאת, אין ספק כי לחלוקת המושבים במועצה יש משמעות מכרעת לא פחות – ובמובן מסוים אפילו יותר – מזהות ראש העיר.

סקרים בירושלים: שליש מהמצביעים מתלבטים; מסתמן סיבוב שני


סקר 'מאגר מוחות' שנערך עבור 'ישראל היום' שבחן את הנושא צופה כי סיעת 'התעוררות' בראשות עופר ברקוביץ צפויה לזכות ב-9 מושבים במועצה. אחריה ברשימה: 'דגל התורה' עם 3 מושבים, וכך גם 'הבית היהודי'.

ש"ס ואגודת ישראל צפויות לזכות ב-2 מושבים כל אחת, בדיוק כמו המפלגות של זאב אלקין (ירושלים תצליח) ומשה ליאון (ירושלים שלנו).

מפלגת בני תורה לפי הסקר שומרת על כוחה עם מושב אחד.

חשוב להדגיש שמדובר בנתונים תמוהים משהו מול האינדיקציות בשטח, המספרים היבשים וכו. גורמים בכירים בפוליטיקה העירונית בירושלים אמרו אתמול כי גם אם הסקר נערך באופן מקצועי ומשקף – הרי שהעובדה ששליש מהמצביעים טרם החליטו למי להצביע (הסקר הוא המשך לסקר על ראשות העיר. ד"ג) הופכת את תוצאותיו לנזילות במיוחד במקרה הטוב וללא רלוונטיות במקרה הסביר.