לפנות בוקר נחתם הסכם בין סיעת 'מאוחדים' לבין יוסי דייטש ומפלגתו אגודת ישראל. חתומים על ההסכם גם סגני השרים מאיר פרוש ויעקב ליצמן. במוקד ההסכם: גוש פוליטי שיפעל במשותף לבחירתו של דייטש או כל מועמד אחר

לפנות בוקר נחתם הסכם בין סיעת 'מאוחדים' בראשות אריה קינג, לבין המועמד לראשות העיר יוסי דייטש ומפלגתו אגודת ישראל. בנוסף לנציגים המקומיים משני הצדדים, חתומים על ההסכם גם חברי הכנסת מאיר פרוש ויעקב ליצמן.

על פי ההסכם סיעת מאוחדים ואגודת ישראל יפעלו כגוש פוליטי משותף בכל הנוגע להתנהלות לקראת הבחירות, כאשר סיעת מאוחדים תתמוך ביוסי דייטש כמועמד לראשות העיר ותקרא לתומכיה להצביע דייטש.

זהו צעד משמעותי במסגרת המירוץ לראשות העיר – שכן הגוש המאוחד ישפיע במידה רבה בכל סיטואציה בשאלה מי יהיה ראש העיר הבא של ירושלים.

יוסי דייטש מסר בתגובה: "תמיכתו של קינג במועמדותי חשובה מאין כמוה לאחדות הירושלמית ולחיזוק הבנייה וההתיישבות בעיר. אני רואה באריה קינג שותף משמעותי לדרך, בימים קריטיים לירושלים. יחד נפשיר את ההקפאה ונבנה בכל חלקי ירושלים, למען תושבי ירושלים".

אריה קינג, ראש סיעת 'מאוחדים' אמר לאחר החתימה כי "יש לנו אמון מלא ביכולתו של יוסי דייטש לגשר על הפערים בין העולם החרדי לבין ציונות הדתית בירושלים ובכך גם תהיה בשורה ברמה הלאומית ובמדינת ישראל כולה, כאשר הוא יהיה בעז"ה ראש העיר הטוב ביותר שירושלים ידעה מעודה. בהזדמנות זו אני קורא מכאן לכל אנשי הציונות הדתית ולדגל התורה בירושלים להצטרף לאיחוד ולהסכם שנרקם הלילה לרוח השלום והאחדות ולכל מי שחפץ לשמור על ירושלים יהודית, מקודשת ומאוחדת".

כאמור, במסגרת שיתוף הפעולה, סיעת מאוחדים תומכת במועמדותו של יוסי דייטש לראשות העיר וזוכה לסדרת הסכמות עבור הציונות הדתית בעיר.

על פי ההסכם, אריה קינג צפוי להתמנות לסגן ראש עיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, כשבהנהגת דייטש ידאגו הצדדים במשותף להפשרת הבניה בכל חלקי העיר כולל במזרחה ולבנות עשרות אלפי יחידות דיור לצעירים ולמשפחות.

כמו כן, לאור דרישתו של יו"ר 'יחד', אלי ישי, במסגרת ההסכם ימונה נציגו יונתן יוסף, לנציג ציבור מיוחד שכל עניינו טיפול באפליה העדתית בירושלים במוסדות החינוך השונים. מי שייצג את דרישות המגזר החרדי העובד הוא אריה אורנג'- נציג תנועת עוצמה יהודית ברשימה.