הבוקר אותר בלון תבערה בשטח בית הספר במועצה האזורית אשכול והוא נוטרל על ידי כוחות הביטחון קודם הגעת התלמידים • בלוני תבערה נוספים אותרו בדרום ואחד נוסף בראשון לציון ונוטרלו על ידי חבלני משטרה

בשעות הבוקר אותר בלון תבערה בשטח בית ספר יסודי במועצה אזורית אשכול שבעוטף עזה, כשבמקביל אותרו מספר בלוני תבערה באזורים נוספים בדרום ואחד נוסף בראשון לציון.

בלון התבערה, שנמצא בשטח בית הספר באשכול, אותר על ידי אם הבית במסגרת בדיקה וסריקה שגרתית שנעשית בכל בוקר, קודם הגעת התלמידים. עם איתור הבלון, קב״ט המועצה דווח על כך באופן מיידי יחד עם כוחות הביטחון אשכול, שטיפלו ונטרלו את הבלון טרם הגעת התלמידים לבית הספר.

ראש מועצת אשכול גדי ירקוני אמר, כי "הערנות של אם הבית והגעתם המידית של אנשי בטחון אשכול, אפשרו טיפול בבלון בטרם הגעת התלמידים לבית הספר ואת פתיחת יום הלימודים בצורה תקינה. צוות בית הספר קיים שיחות עם התלמידים בכיתות והדגיש את כללי הבטיחות סביב בלונים חשודים".

לדברי ירקוני: "תושבי אשכול מתמודדים מעל חצי שנה עם טרור הבלונים, שלא מבדיל בין שדות לבתי ספר. אנו תובעים מממשלת ישראל לפעול בנחישות כדי לשים סוף לאיום זה ולחזק לילדינו את תחושת הביטחון״.

במקביל לבלון התבערה בבית הספר, בלון תבערה נוסף אותר הבוקר בשדה חקלאי, אף הוא באחד המושבים שבמועצה האזורית אשכול. הבלון אותר על ידי חקלאי שדיווח לרבש"צ הישוב (רכז ביטחון שוטף צבאי) ונוטרל על ידי חבלן. בלון תבערה נוסף נמצא בסמוך למושב שתולים ונוטרל על ידי חבלן משטרתי.

בנוסף למועצה האזורית אשכול, במשטרת ישראל התקבל דיווח על בלון תבערה שנמצא על מעקה בטיחות ברחוב שפרינצק בראשל"צ והוא נוטרל בידי חבלן.

עפיפוני התבערה: חקלאים מעוטף עזה תובעים את חמאס בהאג

מזעזע: תפילין נהרסו משריפה של בלון תבערה

14 שריפות, בלון תבערה ליד חדר אוכל: טרור העפיפונים נמשך