צילומים: פלאש 90

מתואמים? לפני ישיבת המועצת: ההצהרות "המרגיעות" של ליברמן ונתניהו

רגע לפני ישיבת מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל', ראש הממשלה ושר הביטחון אומרים כי אין סיבה ללכת לבחירות, אבל מדגישים שחוק הגיוס הוא חוק טוב ואין סיבה לשנות אותו. המשמעות בפועל: הליכה לבחירות על רקע חוק הגיוס

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

המשבר הקואליציוני סביב חוק הגיוס והאפשרות להקדמת הבחירות: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נדרש הבוקר לנושא ואמר: "זהו חוק טוב, חוק מאוזן. הוא מאזן בין צורכי הצבא שהכין אותו, וכמובן צורכי הציבור החרדי. החוק הזה צריך לעבור, הגיע הזמן לשים אותו מאחורינו. זאת עמדתי, זאת צריכה גם להיות עמדת הממשלה, לטובת המדינה, לטובת הציבור החרדי, לטובת יחסי חרדים-חילונים. לכן אני קורא למועצת גדולי התורה שמתכנסת היום לקבל את ההחלטה הנכונה. החוק הזה טוב לישראל".

גם שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התבטא היום באופן דומה כשהצהיר בראיון לאתר YNET:"דווקא בגלל המצב בעזה, באיו"ש, מצב מאוד מורכב בצפון – אני לא חושב שהבחירות כרגע הן הדבר הנחוץ ביותר למדינת ישראל. אני גם לא רואה סיבות למען האמת. אפשר תמיד להמציא תירוצים. חוק הגיוס עבר בקריאה ראשונה ברוב גדול. אין שום בעיה להעביר את זה גם בקריאה שניה".

זה לא הגיוס, זה נתניהו: מה דרוש כדי לשמור על הקואליצה?


ליברמן נשאל: האם אתה עומד על עמדתך שלא יהיה שינוי בחוק הגיוס? והשיב: "כן. אני חושב שגם חבריי נציגי המפלגות החרדיות מבינים שזו האופציה היחידה האפשרית. זו קונסטורקציה שלמה. ברגע שמתחילים להוציא בורג אחד ועוד בורג הכול עלול לקרוס".

לדבריו, "אין שום קשר בין כהונת הממשלה לחוק גיוס. כמו שהוא עבר בקריאה ראשונה וכולם הצביעו בעד ויש רוב מוחלט לחוק הזה, אין שום סיבה לא להעביר אותו בניסוח הזה".

"אם ראשי המפלגות יחליטו שהם רוצים להמשיך אז ימשיכו. אין החלטה סופית לא אצל ראש הממשלה, לא אצל אחרים. כל אחד מסתכל מהזווית שלו. אני אומר מהזווית שלי, מהזווית הביטחונית – הדבר האחרון שנחוץ לנו כרגע זה בחירות".

המשמעות של "הרצון" של נתניהו וליברמן לא ללכת לבחירות תוך חקיקת חוק הגיוס ללא שינויים היא אחת: שניהם לא באמת מעוניינים לפתור את המשבר.

במצב רגיל כולם מבינים שיש שינויים וגמישות בחוק נפיץ כזה בין הקריאה הראשונה לקריאה השניה והשלישית. המשמעות של ההתבצרות של נתניהו וליברמן סביב הנוסח שאושר בקריאה ראשונה היא אחת – הם לא מעוניינים לפתור את המשבר, הסבירו הבוקר במערכת הפוליטית.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell