נתניהו לאופוזיציה: "מה שבאמת מטריד אתכם זה אובדן השמאלקרטיה"

ראש הממשלה נשא היום נאום סוער במליאת הכנסת והתקוטט עם האופוזיציה: "יש אנשים שטוענים כי 'גנבו להם את המדינה', המדינה שלנו לא גנובה, היא מגניבה" • על הגיוס: "אני מקווה שנעביר בקרוב את חוק הגיוס מתוך הכרה בחשיבות התורה"
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

היום אחר הצהריים נפתח כנס החורף של הכנסת שבמרכזו נאום ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלכו התייחס לנושאים המדיניים והביטחוניים וגם התקוטט עם חברי הכנסת של האופוזיציה. במהלך נאומו הוצאו מהאולם חברי הכנסת תמר זנדברג ואחמד טיבי.

נתניהו שיבח את עצמו על עשור של ניהול המדינה, "העשור הזה היה עשור מופלא, של יציבות, ביטחון, שגשוג, בנייה ופריחה מדינית. כל ההישגים הללו הושגו כשאנו מצויים בעין הסערה. המזרח התיכון סוער וגועש סביבנו, אבל בניווט אחראי ובוטח לא נתנו לסערה לטלטל אותנו".

ראש הממשלה התייחס לתהליך השלום עם הפלסטינים ואמר כי, "אנו נכונים לחדש את המו"מ לשלום עם הרשות הפלסטינית. השלום הוא משאת נפשנו, ואני עושה הכל כדי למנוע מלחמות מיותרות. אך אם נידרש לפעול מול אויביינו – הם ירגישו היטב את נחת זרוענו. המכשול לשלום אינו אצלנו – הוא אצל הפלסטינים"

על מערכת היחסים עם ארה"ב אמר נתניהו כי, "ביססנו את יחסינו עם ידידתנו הגדולה ארה"ב, ואני מבקש להבהיר – השגנו זאת לא על ידי הרכנת ראש, אלא תוך עמידה איתנה על האינטרסים הלאומיים והביטחוניים שלנו. טראמפ הביא את שיתוף הפעולה בינינו לגבהים חדשים".

ראש הממשלה הוסיף כי "אנחנו פועלים נגד איראן בסוריה גם בימים אלה ממש". לדבריו, "נמשיך לפעול בכל כוחנו לדחוק אחורה את איראן. מהעז הזה יוצא מתוק – בגלל האיום האיראני המשותף וההערכה העצומה כלפינו, ישראל קרובה למדינות ערביות רבות כמו שלא הייתה מעולם. אני מאמין שהקשרים יתרחבו עוד יותר, לא רק בהסתר אלא בהדרגה גם בגלוי".

רה"מ פונה לאנשים אשר לדבריו טוענים כי "גנבו להם את המדינה" ואומר: "המדינה שלנו לא גנובה, היא מגניבה". לקריאות האופוזיציה הגיב כי, "מה שבאמת מטריד אתכם זה לא אובדן הדמוקרטיה, אלא אובדן השמאלקרטיה – השליטה שלכם".

נתניהו הוסיף כי: "ביקורת עניינית היא דבר הכרחי בדמוקרטיה, אבל אתם נתפסים להגזמות קיצוניות, להשמצות שאין להן קשר למציאות, כאילו אנחנו בדרך למדינה פשיסטית. העם שלנו לא יפקיד בידיכם, משמיצי המדינה, את הנהגת המדינה".

יו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי לבני נאמה לאחר מכן ואמרה כי, "זה המושב האחרון של הכנסת העשרים ואני מקווה שזוהי הכנסת האחרונה שבה בנימין נתניהו הוא ראש ממשלת ישראל. זה לא עניין אישי, זה עניין לאומי. אני מייצגת כאן מיליונים מאזרחי ישראל, אלה שראש הממשלה שלהם קורא להם בוגדים ועוכרי ישראל. ה"חטא" הנורא שלהם זה שהם חושבים אחרת ממך. הרי לא נאמנות למדינה אתה רוצה, אלא נאמנות אישית לך".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן