המתיחות בדרום: סמוך לשעה 03:40 לפנות בוקר הופעלה בבירת הנגב אזעקת צבע אדום כשמיד לאחר מכן נשמע פיצוץ אדיר בעקבות רקטה ששוגרה מעזה ופגע ישירות בבית. נזק כבד למקום. בחסדי שמים לא היו נפגעים בנפש

הסלמה חמורה בדרום: 2 רקטות גראד לטווח ארוך שוגרו סמוך לשעה 03:40 לעבר ישראל. אחת מהן נפלה בים, ואילו השניה פגעה ישירות בבית בבאר שבע, וגרמה נזק כבד למקום. 7 בני אדם לקו בחרדה, בהם אם ושלושת ילדיה. 2 בני אדם נפצעו באורח קל שעה שמעדו בדרכם למרחב מוגן.

כאמור, הרקטה פגעה ישירות בבית וגרמה לו לנזק רב. כוחות החירום חוששים מפני קריסה של הבית, והוא פונה לקראת הריסה/חיזוק.

אחת משתי הרקטות שנורו מעזה לעבר שטח ארצנו, היתה מיועדת למרכז הארץ. הרקטה נפלה בתוך הים, מול גוש דן. תושבים רבים בכל אזור גוש דן דיווחו על שמיעת הפיצוץ. גם בתיעוד מרצועת עזה נראו שתי יציאות – כל אחת לכיוון אחר, לבאר שבע ולעבר גוש דן, אך רק הבוקר הותר הנושא לפרסום.

ליברמן: "הגענו לקו האדום. חייבים להנחית מכה על חמאס"


מנהל מרחב נגב במד"א איציק אלפסי סיפר: "מיד עם השמע האזעקה צוותי מד"א הערוכים בכוננות בעיר התמגנו ועלו על האמבולנסים, קיבלנו במוקד 101 של מד"א דיווח על פגיעה ישירה בבית ויצאנו במהירות למקום עם כונני מד"א רכובים על אופנועים, אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ. כשהגענו הבחנו בהרס בחלק מבית פרטי וביצענו סריקות לוודא שאין נפגעים".

חובש בכיר במד"א ירון בראל הוסיף וסיפר: "לבית של השכנים הגיעו אשה כבת 39 ושלושת ילדה כני , תשע עשר ושתים עשרה שהיו בהכרה מלאה ועם סימני התקף חרדה, הם סיפרו שהם נכנסו לממ"ד ומיד לאחר שנעלו את הדלת נשמע פיצוץ עז והכל רעד, הענקנו להם טיפול ראשוני במקום".

חובש בכיר במד"א ירון פרץ שהגיע גם הוא בין הראשונים: "דיווחו לנו על אשה שנמצאת בבית סמוך שנחבלה בראשה בזמן ריצה למרחב מוגן, רצנו לשם וראינו אשה כבת 50 בהכרה מלאה עם חבלה קלה בראש, הענקנו לה עזרה ראשונה ופינינו אותה לבית חולים להמשך בדיקות כשמצבה קל".