צילום: פלאש 90

צה"ל תוקף בעזה; הפלסטינים מדווחים על הרוג. אין לימודים בב"ש

דיווחים ועדכונים שוטפים על ההסלמה בדרום: עיריית באר שבע החליטה על ביטול הלימודים בעיר. פיקוד העורף בהנחיות מיוחדות לעוטף. ליברמן הורה על סגירת מעבר כרם שלום. הרמטכ"ל קטע ביקור בארה"ב ושב לישראל. צה"ל: מטוסי חיה"א תוקפים בעזה

ההסלמה החמורה בדרום: מטוסי חיל האוויר תוקפים בשעה זו יעדי טרור בעזה. פרטים נוספים – בהמשך. על פי הדיווחים העזתים, לפחות 4 מחבלים במצב אנוש בעקבות התקיפה.

במקביל, כלי טיס של צה"ל תקף חוליית מחבלים בצפון רצועת עזה במהלך נסיון לביצוע ירי רקטי לעבר שטח ישראל. במהלך האירוע הופעלה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית חוף אשקלון. הפלסטינים מדווחים על הרוג אחד.

בעקבות האירועים האחרונים, הרמטכ״ל רב אלוף גדי איזנקוט קטע את ביקורו בארה"ב ויצא חזרה לישראל. פגישותיו עם שגריר ישראל באו"ם ועם שגרירת ארה"ב באו"ם – בוטלו.

בתוך כך, עיריית באר שבע הודיעה על ביטול הלימודים היום במוסדות החינוך בעיר. "בעקבות פגיעה ישירה של טיל בבית בבאר שבע ולאחר שקיימנו הערכת מצב, לא יתקיימו הלימודים במוסדות החינוך היום, יום רביעי ה-17/10/18. בהמשך היום, נעדכן בהתאם להתפתחויות. יום טוב ושקט", נמסר.

פיקוד העורף העביר הנחיות מיוחדות לתושבי עוטף עזה, במרכזם: איסור על התקהלויות המוניות. הלימודים במוסדות החינוך באזור מתקיימים במתכונת מצומצת.

התקשורת הפלסטינית מדווחת כי חמאס פינה מפקדות צבאיות ברצועה מיד אחרי שיגור הרקטות מחשש לתגובה ישראלית. בכירי הארגון פונו למקומות מסתור.

בינתיים הורה שר הביטחון על סגירת מעבר כרם שלום וסנקציות אזרחיות נוספות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *