ראש הממשלה יקיים בהערכת מצב בהשתתפות שר הביטחון, סגן הרמטכ"ל, ראש המל"ל, ר' השב"כ ובכירי מערכת הביטחון. בעקבות האירועים, הרמטכ״ל קטע את ביקורו בארה"ב ויצא חזרה לישראל. "הטיסה מתעכבת בהמתנה לאישיות בטחונית בכירה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים בעוד זמן קצר הערכת מצב ביטחונית בהשתתפות שר הביטחון, סגן הרמטכ"ל, ראש המל"ל, ר' השב"כ ובכירי מערכת הביטחון. כמו כן, במהלך השעות האחרונות קיים ראש הממשלה התייעצויות ביטחוניות. בתוך כך, הקבינט המדיני בטחוני יתכנס אחה"צ לדון בהסלמה בדרום במשרד ראש הממשלה בירושלים.

בעקבות האירועים האחרונים, הרמטכ״ל רב אלוף גדי איזנקוט קטע את ביקורו בארה"ב ויצא חזרה לישראל. פגישותיו עם שגריר ישראל באו"ם ועם שגרירת ארה"ב באו"ם – בוטלו. תיעוד של אייזנקוט עוקף את התור בשדה התעופה בניו עורק ורץ לעבר סיקורת הגבולות התפרסם ברשתות החברתיות. כתב מקור ראשון יאיר קראוס צייץ בטוויטר: "הטיסה מJfk מתעכבת בשעה, כולם מחכים כאן לאישיות בטחונית בכירה שמצטרפת לטיסה ברגע האחרון. שם המטוס, כמה אירוני: באר שבע".

בשעה האחרונה כלי טיס של צה"ל תקף חוליית מחבלים בצפון רצועת עזה במהלך נסיון לביצוע ירי רקטי לעבר שטח ישראל. דובר צה"ל הודיע כי במהלך האירוע הופעלה אזעקת צבע אדום שנשמעה במועצה האזורית חוף אשקלון. הפלסטינים מדווחים על הרוג אחד.

שגריר ישראל לאו"ם דני דנון פונה לנשיא מועצת הביטחון בבקשה לגנות את ירי הרקטות: "מדינת ישראל קיבלה תזכורת נוספת לטרור של ארגון החמאס שירה אמש רקטות לעבר בתי מגורים בדרום הארץ. מדובר במחבלים נפשעים, שגרמו לילדים קטנים לרוץ ממיטתם לעבר מרחב מוגן באמצע הלילה עד אשר לקו בהתקף חרדה אל מול המראות של ההרס והחורבן".

סיעת יש עתיד הודיעה כי היא מורידה מסדר היום את הצעת החוק לפיזור הכנסת בעקבות ההסלמה בדרום. "החלטנו להוריד מסדר היום של הכנסת את החוק לפיזור הכנסת של יש עתיד. אויבינו צריכים לדעת שבמלחמה מולם אנחנו כולנו ביחד. אין קואליציה ואופוזיציה", מסרה הסיעה.

חמאס והג'יהאד האסלאמי מתנערים מאחריות: "לא אחראים לירי"