צה"ל דוחה את הודעת חמאס והג'יהאד האסלאמי: "רק לחמאס ולגיהאד האיסלאמי יש רקטות מהסוג שנורה הלילה. לא מעניין אותנו מי ירה, האחריות היא על חמאס". בין היעדים: סדנאות חפירה, בסיסי חמאס, אתרי ייצור של רקטות ומתחמים של פירי מהנרות ימיות

דובר צה"ל דוחה את ההודעה המשותפת של חמאס והג'יהאד האסלאמי שהתנערו מאחריות לשיגורים. "רק לחמאס ולגיהאד האיסלאמי יש רקטות מהסוג שנורה הלילה. לא מעניין אותנו מי ירה, האחריות היא על חמאס".

צה"ל תקף הבוקר מנהרות טרור דרום הרצועה ועוד כ-20 מטרורת טרור. "אנחנו נמצאים בגל תקיפות שטרם הסתיים" מסר דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס. צה"ל תקף בין היתר סדנאות חפירה במרחבים אחרים, שורה של בסיסים של חמאס, אתרי ייצור של רקטות ומתחמים של פירי חפירה של מהנרות ימיות.

לדברי מנליס: "אנחנו עם מוכנות גבוהה לכל התרחישים שיתפתחו בשעות הקרובות". על אי יירוט הרקטה לבאר שבע אמר מנליס "מערכת כיפת ברזל אין לה יכולת הרמטית והיא לא פרוסה תמיד בכל מקום ולכן התנהגות התושבים כפי שראינו הלילה בבאר שבע זה חלק הכרחי".

עוד הוסיף תא"ל מנליס "הלילה בוצע אירוע ירי חמור של רקטה לבאר שבע ורקטה נוספת מול חופי גוש דן. הרקטות הן מייצור עצמי לטווח בינוני אלו רקטות שיש רק לחמאס ולג'יאהד האיסלמי. אנחנו לא יודעים מי ירה וזה לא מעניין אותנו. חמאס אחראי על הירי גם אם הוא לא לחץ על הכפתור".

מנליס הבהיר "אלו רקטות שניתן לשגר אותן בלחיצת כפתור וזה מבחינתנו חמאס. ארגון החמאס מוכרך להבין שמה שקורה ברצועה זו אחריות שלו ואין צורך להטיל את זה על גורמים אחרים".

דובר צה"ל הוסיף: "לפני כשעה הותקפה גם חוליית ירי שניסתה לבצע שיגור לעבר מועצה אזורית חוף אשקלון. כוחות היבשה, כוחות ההגנה האווירית וכוחות חיל האוויר ממשיכים במוכנות לאירועים נוספים ולתרחישים שונים".