היועץ המשפטי לממשלה התייחס הערב לחקירות נגד נתניהו וטען כי לא הגיע להחלטה בנוגע להגשת כתב אישום, אך מועד ההכרעה מתקרב • "צריך לדחות אמירות המבקשות לייחס שיקולים שאינם ממין העניין"

במהלך נאומו בכנס לציון 70 שנה לפרקליטות, שנערך הערב, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, התייחס לחקירות המתנהלות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו וטען כי עדיין לא הגיע להחלטה בנוגע להגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה, אך לדבריו, מועד ההכרעה מתקרב.

בפתח נאומו אמ מנדלבליט, כי "הממלכתיות נטועה ב-DNA של אנשי פרקליטות המדינה, לכן זה מצער לשמוע, לאחרונה, אמירות המבקשות לייחס לפרקליט כזה או אחר, או לפרקליטות המדינה בכללותה, שיקולים שאינם ממין העניין. אין דבר רחוק יותר מהאמת".

לדברי מנדלבליט כל מי שפרקליטות המדינה יקרה לו, צריך "להתייצב לצדנו ולדחות בכל תוקף אמירות מעין אלו. הדברים מקבלים משנה תוקף לנוכח התקופה המאתגרת הניצבת בפנינו, בין השאר, עם התקרב מועד ההכרעה בתיקי החקירה הנוגעים לראש הממשלה".

לדבריו, "אינני יכול להודיע עדיין מתי בדיוק תסתיים העבודה המשותפת והמאומצת ומתי תתקבל ההכרעה בהם". מנדלבליט הוסיף ואמר, כי הוא כן יודע שהמאמצים לעשות דה לגיטימציה לעבודת פרקליטות המדינה ולעבודתי שלי, כמי שעומד בראש התביעה הכללית, רק ילכו ויתעצמו".