האמירה הבעייתית של המפכ"ל תזכה את משתתפי "חתונת השנאה"?

לפני שנתיים סערה הארץ בעקבות תיעוד קשה מחתונה של פעילי ימין קיצוני בו רקדו החוגגים עם רובים ונעצו סכינים בתמונותיהם של בני משפחת דוואבשה. כעת דורש עו"ד איתמר בן גביר לבטל את כתב האישום נגד המשתתפים, בעקבות אמירה בעייתית של המפכ"ל

אתמול הגיע המפכ"ל אלשיך לדיון בוועדה לביקורת המדינה של הכנסת ובמהלך הדיון הודה אלשיך באכיפה בררנית ואמר כי: "אם מישהו יורה בראשון לציון כנראה נתייחס אליו כעבריין, אבל מצד שני לא נרצה להכניס לכלא כל אדם שיורה בחתונה ערבית. יש הבדלים בנורמת הציות לחוק בין אוכלוסיות שונות".

בעקבות דבריו של מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך פנה עו"ד איתמר בן גביר לפני לפרקליט מחוז ירושלים, עו"ד דני ויטמן, ודרש ממנו להורות על ביטול כתב האישום שהוגש נגד משתתפי "חתונת השנאה" שבמהלכה הונפו נשקים והושחתו תמונות משפחת דוואבשה.

בן גביר טוען כי: "דבריו של המפכ"ל מהווים הוכחה ניצחת לטענות שלנו מהיום הראשון ולפיהם המשטרה מבדילה בין דם לדם, בין דין לדין ונוקטת באפליה חמורה כלפי הלקוחות שלנו. אין ספק כי התנהלות זו מצדיקה את ביטול כתב האישום: לא יכול להיות שבישראל 2018 הנאשמים היהודים עומדים לדין ואילו מאות ערבים שלדברי המפכ"ל לא רק מנופפים בנשק אלא אפילו יורים במהלך החתונות לא עומדים לדין ולא ננקט נגדם כל הליך משפטי רק משום שלטענתו 'יש הבדלים בנורמת הציות לחוק בין אוכלוסיות שונות'".

עו"ד בן גביר הוסיף כי: "בפרשת סימונה זקין נפסק באשר לאכיפה בררנית כי אכיפה כזאת 'נוגדת באופן חריף את העיקרון של שוויון בפני החוק במובן הבסיסי של עיקרון זה. היא הרסנית לשלטון החוק, היא מקוממת מבחינת הצדק, היא מסכנת את מערכת המשפט. הסמכות להגיש אישום פלילי היא סמכות חשובה וקשה. היא יכולה לחרוץ גורל אדם. כך גם הסמכות לאכוף חוק בדרך אחרת, כגון הסמכות לעצור אדם או הסמכות להחרים רכוש. היא חייבת להיות מופעלת באופן ענייני, שוויוני וסביר'".

"הסתה לטרור" • כתבי אישום נגד 13 משתתפי חתונת השנאה

2 תגובות

בלי קשר לתוכן הכתבה, הכותרת שלכם מזעזעת, גם אתם נטפלים ונגררתם אחרי התקשורת החילונית לצערי הרב. לקרוא לחתונה שבה באו בברית הנישואין זוג יהודי ודתי כדת משה וישראל, ערב החתונה אשר עליה עומדת ומושתתת כל ביתם, לקרוא לזה "חתונת השנאה"?! בושה וחרפה!! תתדמיין לעצמך אילו אתם הייתם הזוג, איך הייתם מרגישים כאשר קוראים לחתונה שלכם 'חתונת "השנאה"' שוב ושוב בכל כלי התקשורת. בושה וחרפה!

וגם השב"כ שתל חברה שיביאו התמונה והרובים… והחברה נלכדו בפח השב"כ

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *