אחרי הודעת מועצת גדולי התורה החסידית על תמיכה רשמית במועמד החרדי, יוסי דייטש, לראשות עיריית ירושלים, הגאון הרב מאיר מאזוז הצטרף אף הוא לתמיכה וקרא לתמוך בו • "ציבור שומרי התורה והמצוות צריך להתאחד סביב יוסי דייטש. אם בעבר זה היה אפשרי, גם עכשיו זה אפשרי".

לאחר גיבוי מוחלט ממועצת גדולי התורה החסידית בסוף השבוע האחרון, הבוקר זוכה המועמד החרדי לראשות עיריית ירושלים, יוסי דייטש, לתמיכה נוספת, הפעם מהגאון רבי מאיר מאזוז מנהיגה הרוחני של מפלגת יחד שהודיע על תמיכה בו.

בדברים שאמר הרב הבוקר הרב מאזוז, הוא כינה את יוסי דייטש כ״אדם ישר והגון ומכיר את העיר ועוזר לכולם״ ובהתאם לכך על ״ציבור שומרי התורה והמצוות צריך להתאחד כולו סביב זה, ואם בעבר זה היה אפשרי, גם עכשיו זה אפשרי".

בדבריו הפציר בו הרב מאזוז לעזור לכולם: "אין הפרש. חרדי, חילוני, ספרדי, אשכנזי, אתיופי. כולם אותו דבר! כל עם ישראל אותו הדבר – גוי אחד בארץ״, כשאת דבריו סיים בברכה, כי ״בזכות הדבר הזה יעלה מעלה מעלה ויהיה ראש העיר ירושלים״.

עוד הוסיף הרב מאזוז, כי "בשנים האחרונות ירושלים עיר הקודש, העיר שהתהדרה בקדושה וטהרה, חומות השבת נפרצו בה. מי יכול לראות את חורבן העיר, ולשבת בחיבוק ידיים?! בשעה כזו אי אפשר לסמוך על אחרים שהם יכבדו אותנו וישמרו על השבת, אדרבא ציבור שומרי התורה והמצוות צריך להתאחד כולו סביב זה, ואם בעבר זה היה אפשרי, גם עכשיו זה אפשרי".

בסביבתו של הגר"מ מאזוז מספרים, כי בשבועות האחרונים, נשלח יו"ר תנועת 'יחד' הרב אליהו ישי, על ידי הרב, לבדוק את האפשרויות השונות במירוץ לראשות ולדבריהם, היו שלבים במהלך המירוץ בהם היה נשקלו אפשרויות התמיכה במועמדים אחרים. לקראת סוף השבוע שעבר, התקבלה ההחלטה אצל הרב, כי על פי הבדיקות שערך יו"ר התנועה, "ישנה היתכנות לניצחונו של ראש עיר שומר תורה ומצוות ומקפיד על קלה כבחמורה", לכן, אמר הרב, "אין שום הצדקה לתמוך במישהו אחר".

צפו בראיון שהעניק המועמד יוסי דייטש לJDN

הבוקר הגיע יוסי דייטש להתפלל בבית מדרשו של הגר"מ מאזוז, כאשר לאחר התפלה התקבל בחמימות אצל הגר"מ שברכו בברכת הצלחה. דייטש הגיע מלווה עם חברי רשימת 'מאוחדים', אריה קינג וחברי סיעתו, יונתן יוסף והמשנה לראש העיר ירושלים דב קלמנוביץ', רשימה הנתמכת ע"י ראש הישיבה, למועצת העיר.

בתגובה לתמיכה אמר יוסי דייטש: ״זכיתי להכיר מאור גדול של תורה ואהבת ישראל. ברכתו והוראתו לעשות חסד עם כל אדם יהיו נר לרגליי כראש העיר. תמיכת הגאון הרב מאזוז מצטרפת לסחף של תמיכה ממגזרים רבים ואל מול כל האמון והאהבה אני עומד בדחילו ורחימו לקיים תפקידי בבניין ירושלים באחדות ושלום.

בכך זוכה דייטש לתמיכה רחבה של גדולי ישראל מהחוגים השונים. החל ממרנן ורבנן גדולי ישראל, חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל ועד ראש ישיבת הר המור הגאון הרב טאו והגר"מ מאזוז.