ביטן, הבוקר. צילום: פלאש 90

במשך למעלה משמונה שעות: ח"כ דוד ביטן נחקר בפעם ה-11

החוקרים הניחו בפני ביטן עדויות של היזם דרור גלזר שטוען כי העביר באמצעות כספי שוחד לביטן בתמורה לסיוע בקידום פרויקט בתל אביב. ח"כ ביטן דחה את הטענות וציין כי קיבל כספים מגלזר עבור יעוץ משפטי שהעניק לו. "ביטן שיתף פעולה"

חבר הכנסת דוד ביטן  נחקר היום (ראשון) בלהב 433, על פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון במשך שמונה שעות. במהלכן, ביצעו החוקרים השלמות חקירה. מדובר בחקירה ה-11 במספר, כאשר רק בחקירות האחרונות החל ח"כ ביטן לשתף פעולה עם החוקרים כשהוא דוחה בתוקף את החשדות נגדו.

עורך דינו אפרים דמרי מסר קודם לכן כי "הוא מתכוון להתייחס לשאלות המשטרה, ובמידה ויהיה עימות הוא מתכוון להתעמת". מדוברות המשטרה נמסר: "בהמשך לפניות כתבים, הרינו לאשר כי חבר הכנסת דוד ביטן נחקר היום במסגרת חקירה המנוהלת בלהב 433. החקירה מתנהלת בליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה. מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות".

גורמים המעורים בפרטי החקירה מציינים כי החוקרים הניחו בפני ביטן פעם נוספות עדויות של היזם דרור גלזר, עד מדינה שני בפרשה, שטוען כי העביר באמצעות עד המדינה משה יוסף כספי שוחד לביטן בתמורה לסיוע בקידום פרויקט בתל אביב. ח"כ ביטן דחה את הטענות וציין כי קיבל כספים מגלזר עבור יעוץ משפטי שהעניק לו במסגרת הפרויקט ומתוקף היותו עורך דין מומחה בתחום הנדל"ן. ביטן דחה את הנשמע בקלטות שהציג גלזר בפני החוקרים.

במשטרה סבורים כי יוסף שימש כבנקאי להעברת כספי השוחד אל ח"כ ביטן ואילו גלזר העביר כספי שוחד למטרת קידום פרויקטים נדל"ניים שלושה מהם בתל אביב כשהוא נעזר לכאורה ביוסף, שמולי וגלעדי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *