בורות, הסתה, או סתם ניסיון להון פוליטי והד תקשורתי: חברת כנסת מ'ישראל ביתנו' האשימה במהלך דיון בוועדת הבריאות את החרדים, בכך שהם מעצימים את תפוצת החצבת בשל סירובם להתחסן • יו"ר סיעת הבית היהודי תקפה אותה על הדברים

במהלך דיון שהתקיים הבוקר בוועדת הבריאות בכנסת, חברת הכנסת יוליה מלינובסקי מישראל ביתנו טענה, כי הציבור החרדי מעצים את תפוצת החצבת בישראל בשל סירובו להתחסן.

מלינובסקי אמרה במהלך הדיון, כי "יש להם בורות ותפיסות עולם פרימיטיביות והם בשם התורה והדת מסרבים להתחסן ומאמינים בכל מיני דברים טפלים", כשאף האשימה את הציבור החרדי בהחלת מדיניות הפרדה גם בקופות החולים. לדבריה: "החרדים מנהיגים הפרדה גם בקופות החולים. גברים בצד אחד ונשים בצד שני. איך אפשר להתחסן ככה?"

מי שקם ודחה את טענותיה ההזויות של מלינובסקי, הייתה יו"ר סיעת הבית היהודי חברת הכנסת שולי מועלם רפאלי, שאמרה כי מלינובסקי עושה פופוליזם זול בדיון מקצועי וחשוב על בריאות הציבור וטענה כי מדובר בהכפשה.

"איך את מעזה להכפיש פה ציבור שלם? איזו בורות. רבנים קוראים לציבור להתחסן. בעיית הלא מתחסנים קיימת בכל החברה הישראלית, אז מדוע את לוקחת דיון ענייני-מקצועי, שעוסק בבריאות הציבור כדי לגרוף הון פוליטי? איפה הבושה שלך? איפה היית בתחילת הדיון?", שאלה מועלם רפאלי.

חברת הכנסת מועלם רפאלי המשיכה לתקוף את מלינובסקי בטוויטר וכתבה: "פעם האנטישמים באירופה העלילו על היהודים שהפיצו את האבעבועות השחורות.
עכשיו בוועדת העבודה הרווחה והבריאות – חברת הכנסת יוליה מלינובסקי מאשימה את החרדים בהתפרצות החצבת. חבל שדיון בעל חשיבות לאומית הופך למוקד רדיפה".

מלינובסקי כתבה בתגובה: "במאקו פרסמו שמעל למחצית מהנדבקים הם חרדים, גם מאקו אנטישמים? משרד הבריאות הציב עמדות חיסון מיוחדות בשכונות החרדיות, גם משרד הבריאות אנטישמי? את תמשיכי עם הפוליטיקה הקטנה והצביעות ואני אמשיך לדאוג לשלום הציבור".