צילומים: פלאש 90

בנט וליברמן בעימות על חאן אל-אחמר: "הוא תופס טרמפ"

ליברמן על בנט: "עד צאת שבת לא היה לו מושג על פינוי חאן אל-אחמר. הוא מנצל כל אירוע ביטחוני לצרכים פוליטיים". בנט על ליברמן: "את אזור חאן אל-אחמר אני זוכר היטב מניווטי הלילה בסיירת, בימים שעוד היה לישראל שר ביטחון ימני עם מילה"

עימות ליברמן בנט שוב כאן בפעם המי יודע כמה, הפעם זה על הפינוי שלא בוצע בחאן על אחמר. שר הביטחון, אביגדור ליברמן, תקף את בנט בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו ואמר כי, "השר בנט עד צאת שבת לא היה לו מושג על פינוי חאן אל-אחמר, הוא לא התעסק, הוא לא תרם לזה, הוא סך הכל מנסה לתפוס טרמפ כמו תמיד. סך הכל אני חושב שהשר בנט מצטיין בדבר אחד- הוא מנצל כל אירוע ביטחוני לצרכים פוליטיים. הביטחון ממנו וצפונה".

"ברור שהשר בנט מתעסק מהבוקר ועד הלילה אך ורק בפוליטיקה, ביטחון לא מעניין אותו. יש פה ניצול ציני של כל אירוע ביטחוני לצרכים פוליטיים. אין לו שום קשר לחאן אל-אחמר, הוא לא יודע איפה זה נמצא, אין לו מושג והוא מעולם לא התעסק. לצערי, כל הטרמפיסטים האלה הם רק מפריעים".

ליברמן הוסיף כי "בנט מצטיין בדבר אחד, הוא מנצל כל אירוע ביטחוני לצרכים פוליטיים. הביטחון ממנו וצפונה. בנט מתעסק מבוקר ועד לילה אך ורק בפוליטיקה. ביטחון לא מעניין אותו. אין לו שום קשר לחאן אל-אחמר, הוא לא יודע איפה זה נמצא. אין לו מושג. כל הטרמפיסטים האלה רק מפריעים".

בנט לא נשאר חייב ואמר כי בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי כי "את אזור חאן אל-אחמר אני זוכר היטב מניווטי הלילה בסיירת, בימים שעוד היה לישראל שר ביטחון ימני עם מילה". הדברים נאמרו על רקע ההחלטה שהתקבלה אתמול בקבינט המדיני-ביטחוני על דחיית פינוי הכפר הבדואי הבלתי חוקי. זאת, חרף התנגדותם של שרי הבית היהודי, נפתלי בנט ואיילת שקד.

על פי גורם ישראלי בכיר, קיים מבוי סתום בין נתניהו לבנט. נתניהו אמר לשרים בישיבת הקבינט כמה פעמים כי יש לעשות כל מאמץ כדי לא לפנות את הכפר בכפיה, ואילו השר בנט התעקש כי יש לפנות את הכפר כבר עכשיו ולא לדחות. "כוחות הביטחון ערוכים", אמר בנט. נתניהו הבהיר לשרים כי דחיית הפינוי נחוצה כדי להשלים את ההיערכות המדינית והבינלאומית למקרה שלא יהיה מנוס מפינוי בכפיה.

הסיבובים הקודמים

בנט: ״מדיניות ליברמן מול חמאס היא חלשה ושמאלנית"

ליברמן: "האשמותיו של מר בנט הן פוליטיקה נטו, סיסמאות של קמפיין"

בנט תוקף: "הסכמי ליברמן־חמאס קרסו. המדיניות בדרום – כישלון"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *