לאחר שדווח על העברת טילים מאיראן לעיראק, מתפרסמות כעת ידיעות על התבססות איראנית של ממש בשטח עיראק, התבססות שכוללת הקמת מפעלים לייצור ושדרוג טילים. המשמעות: עיראק עשויה להיכנס למעגל ההתגוששות הין ישראל לאיראן


בוידאו: ניסוי איראני מוצלח בנשק בליסטי)

מקורות מודיעין בישראל מגלים כי איראן מקימה זה זמן מה מפעלים לייצור טילים ולשדרוגם לא רק בסוריה ובלבנון, אלא גם בעיראק: כך מדווח הבוקר העיתון 'ישראל היום'. על פי המידע שהובא בעיתון, איראן העבירה טילים למליציות השיעיות בעיראק וסייעה בהקמת מפעלים לייצור טילים בשטח המדינה.

מתימן ועד סוריה: קווים לדמותו של "התמנון האיראני"


"פעילות זו מצטרפת למאמץ האיראני הנמשך להתבסס בסוריה, ולניסיון האיראני, שמועצם לאחרונה, להקים מפעלי טילים בלבנון. על פי דיווחים בתקשורת הבינלאומית, הפעילות המואצת של איראן מתקיימת גם בשבועות אלה, וכוללת העברת נווטי GPS שיותקנו בראשי טילים קיימים, על מנת לדייק את פגיעתם. מבחינת ישראל, משמעות הדברים עלולה להיות הכנסת עיראק למעגל העימות בין ישראל לאיראן והתפתחות כזו צפויה בתורה לערער עוד יותר את היציבות גם בירדן", כך בדיווח.

כזכור, דיווחים על התבססות איראנית בליסטית בעיראק הופיעו מספר פעמים בחודשים האחרונים, אך הקמת מפעלי טילים ולא רק ההעברת טילים היא התפתחות חדשה.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התבטא בהקשר הזה: "לגבי האיומים האיראנים, אנחנו לא מגבילים את עצמנו אך ורק לשטח סוריה. גם זה צריך להיות ברור. אנחנו נתמודד עם כל איום איראני ולא משנה מאיפה הוא בא".

מדאיג: איראן העבירה לשיעים בעיראק טילים המסוגלים לפגוע בישראל

עיראק מגיבה לאיום של השר ליברמן: "הריבונות שלנו – קו אדום"