צילום: פלאש 90

דיווח: נתניהו דחה את הקדמת הבחירות בגלל חשש מריבלין

העיתון 'ישראל היום' מדווח הבוקר כי מה שגרם לראש הממשלה לחזור בו מפיזור מוקדם של הכנסת היו אינדיקציות על כך שהנשיא עשוי שלא להטיל עליו את הרכבת הממשלה גם אם ינצח. הפתרון: חוק שיצמצם את שיקול דעתו של ריבלין

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

למרות שהיה נראה כי מה שמנע את פיזור הכנסת לפני מספר שבועות סביב משבר חוק הגיוס היה כינוס מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל'
במהלכו הוחלט על ריכוך מסויים בעמדת הסיע בנושא, מתברר כי הסיבה לאי-פיזור הכנסת נעוצה בכלל בבית הנשיא.

ע"פ דיווח של העיתונאי מתי טוכפלד ב'ישראל היום', ראש הממשלה בנימין נתניהו, החליט ברגע האחרון לעצור את הקדמת הבחירות בשל אינדיקציות שהתקבלו בקרב מקרוביו, כי נשיא המדינה ריבלין לא מתכוון להטיל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה גם במקרה של ניצחון בבחירות.

נתניהו שיתף בחשש זה כמה ממקרוביו ובכירים בליכוד עמם נועץ בטרם קיבל את ההחלטה למנוע בכל מחיר את הקדמת הבחירות בשלב זה, עד להתייעצות והתדיינות מהן הדרכים בהן ניתן לטפל בעניין.

עוד מדווח טוכפלד כי אחת הדרכים לעשות זאת תהיה באמצעות שינוי החוק על מנת למנוע תרחיש זה. "בנוסף, נודע כי גורם בליכוד המקורב מאוד לריבלין שוחח בימים האחרונים עם חבר וחברת הכנסת מהליכוד וכן עם איש תקשורת המקורב לליכוד, הציג בפניהם את המהלך וביקש מהם לשתף פעולה במידה שייצא לפועל".

בלשכת הנשיא הכחישו הבוקר בתוקף את הדברים. "קראנו לעומק את הדברים אך התקשינו למצוא מידע של ממש מלבד תיאור מפורט של פרנויה שאינה נשענת על שום צעד מוחשי או אפילו מחשבה שהתרחשו במציאות. כידוע, את הטיפול בתופעות שכאלה יש להשאיר בידי אנשי מקצוע שאינם דוברים", כך בהודעה שפורסמה בתקשרות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן