צילומים: פלאש 90

סער פוליטי • מי עומד מאחורי המהלך שפורסם ב'ישראל היום'?

תסיסה במערכת הפוליטית בעקבות הפרסום על החשש של נתניהו מפני 'פוטש' של ריבלין והיוזמה להגבלת כוחו של הנשיא • בלשכת הנשיא מגיבים בחריפות, בסביבת נתניהו רומזים ל"מזימה" של גדעון סער שיצא בהכחשה גורפת וציין: "אני מוטרד"

סערה פוליטית בעקבות הפרסום הבוקר על כך שנתניהו נמנע מהקדמת הבחירות בשל חששו מהנשיא ריבלין, והיוזמה – כך ע"פ אותו פרסום – להגביל את כוחו של הנשיא בחקיקה. לשכת הנשיא פרסמה הודעה חריגה בחריפותה, יש שיאמרו: על גבול הלא לגיטימית.

"קראנו לעומק את הדברים אך התקשינו למצוא מידע של ממש מלבד תיאור מפורט של פרנויה שאינה נשענת על שום צעד מוחשי או אפילו מחשבה שהתרחשו במציאות. כידוע, את הטיפול בתופעות שכאלה יש להשאיר בידי אנשי מקצוע שאינם דוברים", כך בהודעה שהופצה לתקשורת.

דיווח: נתניהו דחה את הקדמת הבחירות בגלל חשש מריבלין


בסביבת נתניהו מיהרו להתנער מהדברים והבהירו: "המזימה שפורסמה היום ב'ישראל היום' לא נולדה בבית הנשיא אלא אצל בכיר לשעבר בליכוד, שגם דיבר על כך עם כמה מהשותפים לקואליציה". במקומות מסויימים נרמז כאילו הבכיר המדובר הוא גדעון סער שמצוי בקשרים טובים ריבלין ולוטש עיניים ללשכת ראש הממשלה.

סער עצמו הכחיש בתוקף את הדברים: "בדרך כלל איני נוהג להתייחס לטענות הזויות ובפרט שאין אדם שמוכן להתייצב מאחורי הדברים ולומר אותם בקולו. אבל מאחר ששמי שורבב אני מודיע בצורה הכי ברורה: אין שחר לדברים שפורסמו. הם מופרכים לחלוטין. ממתין בכליון עינים לבדל של ראיה לאישוש תיאורית הקונספירציה המגוחכת".

לדבריו, "מטרידה אותי המחשבה שיש מי שלוחש על אוזנו של ראש הממשלה הבלים מסוג זה".

עוד תגובות במערכת הפוליטית

יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני: ,והפעם מבית היוצר של נתניהו: נשיא על הכוונת. אחרי הערבים, בתי המשפט, משטרת ישראל, משפחות שכולות והרמטכ״ל – הגיע התור של נשיא המדינה. במקום דיון ענייני, כל הצעת חוק מלווה בשפיכת רפש ולעזאזל כל השאר".

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ שלי יחימוביץ: "נתניהו הגיע לשיא חדש של פגיעה בכל סמל, מוסד ותפקיד ממלכתי, בהאשמות הפרועות והדמיוניות כלפי נשיא המדינה. ברור ושקוף כי נוכח סיום חקירות המשטרה לא מתאים לנתניהו להקדים את הבחירות, וכדי לתרץ זאת הוא אינו מהסס להמציא תרחישי שווא ולטפול אותם על נשיא מדינה העושה כל שביכולתו לאחד ולאחות שסעים. העובדה שמתוך הספין האלים הזה כבר נרקמות הצעות חוק הפוגעות בנשיא, מעידה על אופיה המקוקל של הקואליציה כולה".

דיווח: נתניהו דחה את הקדמת הבחירות בגלל חשש מריבלין

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן