לילה מתוח: אמש, שוגרה רקטה מרצועת עזה אל עבר ישראל ונפלה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול • כיפת ברזל שלחה טיל לעבר הרקטה, אך היירוט לא הצליח • בתגובה, צה"ל תקף ברצועה שמונה מטרות • ב'חמאס' פינו את עמדותיהם מחשש לתקיפה

באזור השעה 23:00 אמש, רקטה שוגרה מרצועת עזה אל עבר ישראל ונחתה בשטח פתוח באזור המועצה האזורית אשכול. בתגובה לירי, בצה"ל תקפו הלילה שמונה יעדים צבאיים של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה,

עם שיגור הרקטה אל עבר ישראל, הופעלו אזעקות ביישובים שבמועצות האזוריות מרחבים ואשכול ותושבי האזור דיווחו לאחר מכן כי כי שמעו פיצוצים. מערכת ההגנה כיפת ברזל הופעלה ושיגרה טיל יירוט לעבר הרקטה, אך זו לבסוף לא יורטה ונפלה כאמור בשטח פתוח.

כלי תקשורת ברצועת עזה דיווחו לאחר שיגור הרקטה, כי בחמאס פינו את כל עמדותיהם מחשש לתגובה ישראלית חריפה, ואכן בצה"ל תקפו במהלך הלילה אתר צבאי בצפון הרצועה, מחנה אימונים ואתר לייצור ואחסון אמצעי לחימה בדרום הרצועה.

דובר צה"ל מסר לאחר התקיפות שנערכו, כי "צה"ל תקף באמצעות מטוסי קרב, שמונה יעדי טרור,בשלושה מתחמים צבאיים של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה.
היעדים שנתקפו היינם מתחם צבאי בצפון רצועת עזה,ומחנה אימונים ואתר לייצור ואחסון אמצעי לחימה בדרום רצועת עזה".

עוד הוסיף ובר צה"ל, כי "ארגון הטרור חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא שיישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות על אזרחי ישראל. צה"ל ערוך למגוון תרחישים ונחוש להמשיך לבצע את משימתו להגן על אזרחי ישראל".

כזכור, לפני כשבוע שוגרה רקטה מכיוון רצועת עזה ופגעה ישירות בבית פרטי בבאר שבע ובנס של ממש לא היו נפגעים. בנוסף, רקטה אף נורתה למרכז הארץ ונחתה בים התיכון, באזור גוש דן. צה"ל בתגובה תקף יעדים ברצועה, אך בארגוני הטרור החמאס והג'יהאד האיסלאמי, התנערו מהאחריות לירי וטענו כי אינם עומדי מאחורי זה, אך בצה"ל התעקשו כי רק ארגונים אלו מחזיקים ברקטות מהסוג ששוגר.

דובר צה"ל מוסר כי לפני זמן קצר