ליברמן וליאון | צילום: פלאש 90

דיל פוליטי: תמיכה בליאון תמורת חוק הגיוס?

בהקלטות שתוכנן התפרסם הבוקר, משתמע כי החלטת דגל התורה לתמוך במועמד משה ליאון לראשות עיריית ירושלים, מגיעה בתמורה לכך ששר הביטחון אביגדור ליברמן, שליאון מקורב אליו, יתמוך בהעברת חוק הגיוס

הבחירות לראשות עיריית ירושלים ובכלל מתקרבות ויחד עמהם, ידיעות על קומבינות ודילים פוליטיים בין המפלגות השונות. על פי המתפרסם הבוקר ב'ידיעות אחרונות', ישנן בידם הקלטות בו נשמע המועמד לראשות עיריית ירושלים, משה ליאון, הנתמך על ידי דגל התורה וש"ס, טוען בשיחות סגורות עם פעילים פוליטיים, כי תמיכת החרדים בו היא תוצאה של דיל שנרקם בין שר הביטחון אביגדור ליברמן לחרדים – בתמורה להעברת חוק הגיוס.

בהקלטות נשמע ליאון עם הפעיל הפוליטי, מתאר מפגש של השר אביגדור ליברמן עם יעקב ליצמן ומשה גפני לתיאום עמדות בנושא, עוד קודם הכרזת 'דגל' וש"ס על תמיכה בו, כשהמועמד לראשות העיר אף נשמע מודאג מאוד שדבר קיומה של אפשרות כזו יפורסם.

בתגובה לפרסום המועמד משה ליאון אמר: “אינני מכיר את האירוע או את השיחה המצוטטת, אך בהכירי את העובדות אני משוכנע כי מדובר בדברים שהוצאו מהקשרם. אני גאה בתמיכת ש”ס ודגל התורה ומתכוון לנצח בסיבוב הראשון כדי שאוכל לדאוג לירושלים ולתושביה”.

בלשכת שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיבו ואמרו: “חוק הגיוס שגיבשה מערכת הביטחון היינו החוק הממלכתי והטוב ביותר, שקיבל הן את אישור הרמטכ”ל והן את תמיכת ח”כ יאיר לפיד, ‘יש עתיד’ ורובה המוחלט של המערכת הפוליטית. הטענות לדיל כביכול לא היו ולא נבראו, וגם אם נאמרה אמירה של קמפיין בחירות, היא אינה קשורה לא לשר ליברמן ולא למציאות ולעובדות".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן