4 ימים לבחירות: סקר שמתפרסם הבוקר צופה סיבוב שני בין המועמדים משה ליאון ועופר ברקוביץ שזוכים באחוז הגבוה ביותר של קולות המצביעים אך לא חוצים את רף ה-40 אחוזים • עוד בסקר: תוצאות הסיבוב השני והחלוקה בין המפלגות

המירוץ המסקרן לראשות העיר ירושלים: סקר שערך מכון 'שווקים פנורמה' עבור תחנת הרדיו 'גלי ישראל' צופה כי הבחירות לא יוכרעו בסיבוב הראשון אלא יגררו לסיבוב שני, בו יתמודדו משה ליאון ועופר ברקוביץ.

מתוצאות הסקר עולה כי 30.7% מתושבי הבירה מתכוונים להצביע ל-עופר ברקוביץ, בעוד 29.8% מתכוונים להצביע למתמודד משה ליאון. 23.6% מתכוונים להצביע ל-זאב אלקין, בעוד 11.4% מתכוונים להצביע ל-יוסי דייטש.

אתם קבעתם: זה המועמד שינצח במירוץ לראשות העיר ירושלים


מתוצאות הסקר עולה עוד כי ההכרעה בירושלים בסיבוב-הראשון תלויה בשיעור ההצבעה. במידה ושיעורי ההצבעה בבחירות המקומיות בירושלים, יהיו גבוהים מהממוצע הרב-שנתי ו/או בבחירות ישתתפו יותר מכ-250,000 אלף מצביעים, קיים סיכוי, כי אף לא אחד מהמתמודדים על ראשות העיר יזכה ב- 40% מהקולות הכשרים, ולכן ייערך בעיר "סיבוב-שני" של בחירות.

מצד שני, במידה ושיעורי ההצבעה יהיו נמוכים מהממוצע הרב-שנתי, ובבחירות ישתתפו פחות מכ- 200,00 מצביעים, קיים סיכוי כי הבחירות יוכרעו, כבר בסיבוב-הראשון.

בסקר נבדקו גם תוצאות הסיבוב השני במידה ואכן יתקיים ותוצאותיו קבעו כי משה ליאון הוא זה שיזכה במירוץ עם 46.1% מהקולות, כשהמתמודד עופר ברקוביץ במקום השני עם 37.4%. ע"פ הסקר, אם אלקין יעפיל לסיבוב השני הוא יביס את ברקוביץ בפער גבוה יותר: 49 אחוזים מול 36 אחוזים.

בסקר נבדקה גם ההצבעה למועצה: ש"ס 5, דגל התורה 5, התעוררות 5, אגודת ישראל 4-5, ירושלים תצליח 2-3, הבית היהודי 2-3, ירושלים שלנו 2, מרצ 2, מאוחדים 2 ובני תורה 1.

המשמעות מבחינת המפלגות החרדיות מעודדת מאוד מאחר וצפוי רוב חרדי במועצה ע"פ החלוקה הבאה: ש"ס 5 + דגל 5 + אגו"י 4/5 + בני תורה 1 + מאוחדים 1 (המפלגה מכניסה ע"פ הסקר 2 נציגים, כשיהונתן יוסף, נכדו של מרן הגר"ע ונציגו של הגר"מ מאזוז ברשימה, הוא אחד מהם. ד"ג) = 16/17 מתוך 31 חברי מועצה.

הנתונים המלאים באדיבות רדיו 'גלי ישראל'