"בסך הכל אתמול והיום נכנסו ונכנסות משאיות דלק, דלק קטארי, אבל שישי רגוע בסוף שבוע אחד זה עדיין לא שינוי, זה רק מוכיח שחמאס לגמרי שולט במה שנקרא "מחאה עממית". אין שום "מחאה עממית" אלא יש אלימות מאורגנת שהם שולטים בה"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הגיע הבוקר (ו') לקיבוץ כרם שלום, למפגש עם ראשי רשויות ותושבים. בפתח הביקור אמר שר הביטחון ליברמן: "הקיבוץ עובר תקופה לא פשוטה ואני חושב שמן הראוי לשבת איתם. אני רוצה עוד פעם לברך את מפקד האוגדה החדש, שלקח את המושכות, תא"ל אליעזר טולדנו. אני מברך אותך, עכשיו אתה עצמאי בשטח. נשמע גם סקירות ממפקד האוגדה לקראת שישי ושבת, באמת בתקווה שיהיה סוף שבוע שקט".

בשלב זה עבר ליברמן להשיב על שאלות העיתונאים.

אתה נשמע יותר אופטימי לקראת שישי הקרוב, האם גם ההערכות שלכם הן שנראה פחות עימותים אלימים על הגדר? דבר שני, יש דיווחים פלסטינים על כך שהולכים ומתקרבים לקראת רגיעה באזור, אתה יכול להגיד משהו על זה? "קודם כל אני בתקווה וגם מעריך שהשישי הזה יעבור שקט יותר, כך אנחנו רוצים לקוות. בסך הכל אתמול והיום נכנסו ונכנסות משאיות דלק, דלק קטארי, אבל שישי רגוע בסוף שבוע אחד זה עדיין לא שינוי, זה רק מוכיח שחמאס לגמרי שולט במה שנקרא "מחאה עממית". אין שום "מחאה עממית" אלא יש אלימות מאורגנת שהם שולטים בה. אמרתי כבר יותר מפעם אחת שיש להם וסת ביד, הם שולטים בלהבות, כשהם רוצים להעלות את רמת האלימות הם מעלים, כשרוצים להוריד הם מורידים, אף אחד לא בא לגדר ברגל, כולם מובאים בהסעות מאורגנות של חמאס. ולכן כדי להבין את המגמה אנחנו צריכים לפחות עד סוף חודש נובמבר לראות מה יקרה ואז אפשר יהיה להסיק מסקנות כאלו ואחרות. חמאס גם בכל פעם מעלה דרישות נוספות מעבר לדלק אז אנחנו נעקוב, אבל אני בתקווה שלפחות סוף השבוע הזה יהיה רגוע".

היה איזשהו עימות קטן בין ישראל לירדן ואתמול יצאה משלחת צבאית של ישראל לירדן, האם אתה חושב שבהיבט הזה יש איזושהי רגיעה והיחסים עם ירדן חוזרים להיות תקינים?
"אני באמת לא יודע על מה אתה מדבר, אין שום עימות, יש כל הזמן הידברות, אנחנו אתמול הושטנו עזרה, פנו אליי הירדנים וביקשתי מיד להוציא את כוחות העזר. שמעתי היום בבוקר את שר החוץ הירדני אומר שהמחויבות שלהם להסכם השלום היא מחויבות מוחלטת, ולגבי ההסכם וההחלטה נדבר איתם, צריך לדבר, צריך לנהל מו"מ, אני לא מזהה כרגע שום שינוי ביחסינו עם הירדנים".

מה המסר שלך לתושבים בכרם שלום? הזכרת שעוברים תקופה מאוד מאוד מורכבת
"אני חושב שכדאי להדגיש שכל הצמרת המדינית-הביטחונית מודעת היטב למצב כאן, כולנו מחפשים את הפתרון הטוב ביותר, אנחנו מעריכים מאוד את יכולת העמידה שלהם, את המסירות שלהם, עובדה שלמרות הכל הם ממשיכים לחיות פה, לגדל ילדים, לעבוד, ללמוד, אני חושב שמגיע להם באמת שאפו גדול. אפשר גם מדי פעם אפילו להבין את הכעס שלהם אבל בסופו של דבר התושבים פה באמת, אם אנחנו מדברים על החלוצים של המאה ה-21- זה המקום."