צילום: פייסבוק דוד עציוני

חיפה • חיזוק למועמדת הנתמכת ע"י 'דגל': עציוני פרש לטובת קליש

המועמד לראשות העיר חיפה דוד עציוני פרש מהמרוץ וחתם על הסכם לשיתוף פעולה עם המועמדת עינת קליש-רותם. שליש: "נשמור על הסטטוס קוו הקיים והאינטרסים של העיר חיפה ותושביה". עציוני: "החלטתי לשים את האגו שלי בצד ולעשות לטובת העיר"

המועמד לראשות העיר חיפה דוד עציוני פרש הבוקר (יום א') מהמרוץ וחתם בשעת בוקר מוקדמת על הסכם לשיתוף פעולה עם המועמדת של מפלגת העבודה עינת קליש-רותם. אם קליש-רותם תיבחר, כך סוכם, יכהן עציוני כסגן ראש העיר חיפה ויהיה אחראי על הקשר עם משרד האוצר ושאר משרדי הממשלה לטובת גיוס כספים לעיר. עציוני היה בעבר עוזרו האישי של שר האוצר משה כחלון. בסוף השבוע פורסמו סקרים לפיהם קליש-רותם מנצחת את יהב בסיבוב ראשון.

לפי סקרים אחרונים שהתפרסמו בוואלה וברדיו חיפה, קליש-רותם מובילה על יונה יהב, והחבירה של עציוני אליה עשויה לחזק אותה עוד יותר.

קליש-רותם פרסמה הבוקר ציוץ בטוויטר, ובו הודיעה על המהלך: "לילה דרמטי. המועמד לראשות העיר דוד עציוני הסיר מועמדותו והודיע על תמיכה בי. יחד איתו הועברו עוד שלושה הסכמים קואליציוניים, כולל סיעת הקהילה האתיופית", כתבה. מאוחר יותר הוסיפה כי "הודעת התמיכה של עציוני בי מקרבת אותנו צעד משמעותי נוסף לשינוי בחיפה והחלפת ראש העיר. הקואליציה הרחבה בראשותי נותנת ביטוי לכלל הציבור בחיפה ומצביעה על ההסכמה הרחבה שהושגה, תוך שמירה על הסטטוס קוו הקיים והאינטרסים של העיר חיפה ותושביה״.

הבוקר מסר עציוני: "הדבר היחיד שתמיד עמד לנגד עיניי הייתה טובת העיר והצורך העז בשינוי. תמיד אמרתי שלא אפחד לקבל החלטות קשות ואמיצות. החלטתי לשים את האגו שלי בצד ולעשות לטובת העיר. החבירה לעינת תאפשר לנו להביא עתיד חדש, צעיר ומבטיח לחיפה, ולסיים את כהונתו של יונה יהב כראש העיר. אנחנו ממשיכים לרוץ למועצת העיר ומתכוונים להיות כוח משמעותי".

חיים ולדר במתקפה על יונה יהב: "ההתעללות מתוך שנאה גדולה"

כזכור, בית המשפט העליון הפך ביום שני את החלטת בית המשפט לעניינים מנהליים בחיפה וקבע כי ד"ר עינת קליש רותם תוכל להתמודד על ראשות עיריית חיפה וכי רשימת "חיים בחיפה" שבראשותה תוכל להתמודד למועצת העיר. בהחלטתם כתבו השופטים כי החליטו לקבל את העתירה של קליש רותם ומפלגת העבודה. 

ההחלטה לפסול את קליש רותם מלהתמודד התקבלה בבית המשפט המחוזי משום שמפלגת העבודה הגישה למעשה שתי רשימות למועצת העיר, דבר אשר אסור על פי החוק. בחודש שעבר הודיע מנהל הבחירות בחיפה על פסילת הרשימה שהגישה מפלגת העבודה לבדה, וכפועל יוצא, גם על פסילת מועמדותה של קליש רותם. 

בשבוע שעבר התראיינה קליש-רותם לאתר 'ווינט' ונשאלה על ההסכים שחתמה ה'דגל התורה' והשיבה בגאווה כי: "הבטחתי לחרדים הבטחות מרחיקות לכת. הבטחתי להם שהם יקבלו את מה שמגיע להם באופן יחסי כמו כל האוכלוסייה, שומו שמיים. אני גאה בהסכם הזה, יהיו עוד הסכמים. אני אומרת לכם שהולכת להיות פה עירייה מדהימה, של אנשים מקצועיים, יסודיים, אנשים שהולכים להנהיג את העיר הזאת לעתיד הרבה יותר טוב".

3 תגובות

הסקרים מעודדים, הנתונים מחמיאים. גם עציוני מצטרף לקליש…
נראה שבס"ד החלפת שלטון רשע והפחד בחיפה קרובה מתמיד.
לצערנו, מנהלי המוסדות והעסקנים מפחדים ובצדק לצאת בגלוי נגדו, וד"ל.
ההזדמנות כולה שלנו!!!
אלו הגרים בבניינים ה'צבועים', הם באמת בבעיה רצינית. אך חוץ מהם;
כולנו יחד בלא קשר לאיזה מפלגה הורו רבותינו לבחור,
מתחת לפרגוד נתאחד כולנו לנצל את זכותנו התורנית והדמוקרטית
להזיז את ראש עיריית הטרור והפחד אחר כבוד ממקומו …
"מקווה שאנ"ש שלא גרים בבניינים ה'צבועים' מבינים מה עליהם לעשות!"
מדברי אחד ממנהלי הקהילות החשובים בעירנו.
יחד עם זה, לצד ההשתדלות להסביר חברים ומכרים לא לתמוך ביהב. ממשיכים להתפלל;
קבלת פרקי תהילים להצלחת המערכה הקדושה בחיפה להחלפת שלטון הרשע ב'קו הטלפון' המיוחד 0772265672

מתפללים שהלוואי שעינת קליש תיבחר ויהיה סוף לסאגה האנטי חרדית שמוביל יונה יהב

בס"ד

בבקשה ובתחינה להפיץ בכל הכח

למען ציון לא נחשה ולמען קבר דוד לא נשתוק

אלקין שהינו מועמד לראשות ירושלים

הינו מאדריכלי ההסכם למסור את קבר דוד לנוצרים

דוד המלך מבקש מכם אל תצביעו אלקין

ועלו מושיעים בהר ציון

רק לא אלקין

אלקין איש הכנסיה ימסור את אדמות ירושלים לטובחי עמנו

הבוחר בדוד עבדו ובזרעו אחריו

בוחרים בדוד המלך

מצביעים יוסי דייטש לראשות עירית ירושלים

וזוכים לכל הברכות שבספר התהילים

דוד מלך ישראל חי וקיים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *