אבו מאזן: "משכורות השהידים והאסירים שלנו הן קו אדום"

מעודד טרור: במהלך כנס המועצה הלאומית של הועד הפועל באש"ף, כינה יו"ר הרשות הפלסטינית את תוכנית המאה של נשיא ארה"ב ואמר כי "מזרח ירושלים ופלסטין אינם למכירה" • במהלך דבריו אמר כי לא יתפשר על משכורות השהידים

במהלך כנס המועצה הלאומית של הועד הפועל באש"ף, כינה יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן את תוכנית המאה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ואמר כי "מזרח ירושלים ופלסטין אינם למכירה". בדבריו הוסיף ואמר "לא נתפשר על אף סנטימטר של הבירה הפלסטינית. כל מזרח ירושלים שלנו".

במהלך דבריו אמר אבו מאזן, כי ימשיך לתמוך במחבלים וכי "משכורות השהידים והאסירים שלנו הן קו אדום. אנחנו סופגים הרבה לחצים אבל לא נתפשר או נוותר בעניין הזה. הכסף ילך אליהם, עד הגרוש האחרון".

בדבריו חזר על מה שנוהג לומר לעיתים קרובות, כי רצועת עזה "זו אדמתנו על פי הקהילה הבינלאומית. ההתנחלויות אינן לגיטימיות מהאבן הראשונה". בדבריו אמר כי הפלסטינים הם כנענים ו"נולדנו באדמה זו, נחיה עליה וניטמן בה".

כמו מכן, יו"ר הרשות לא חסך בדבריו ותקף את הנשיא טראמפ בחריפות וכן את הממשל האמריקני כולו. הוא תקף את תוכנית המאה ואמר: "הם מדברים על עסקת המאה. על מה נשאר לעשות עסקה? את השגרירות העבירו לירושלים, את אונר"א האמריקנים ביטלו והם טוענים שיש רק 40 אלף פליטים".

את דבריו סיכם אבו מאזן בכך שמדובר בשלב המסוכן ביותר עבור העם הפלסטיני ולכן "עלינו להתחזק ולעמוד מול ארה"ב וישראל".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו