השר בנט מדליק נרות במקום | צילום: דוברות השר

השר בנט בפנסילבניה: "עם ישראל כולו מרכין ראש עם הקהילה"

לאחר הרצח המזעזע בקהילה היהודית בפנסילבניה, שר התפוצות הגיע למקום, הדליק נרות לזכר הנרצחים ואמר: ״הלב המום לנוכח האירועים, הגענו כדי לתת כתף" • בנוסף, נתניהו שוחח עם מושל פנסילבניה ושלח מכתב ניחומים לקהילה

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט, נחת היום בארה״ב, בעקבות פיגוע הירי שאירע במהלך השבת במרכז של הקהילה היהודית בפנסילבניה, בה נרצחו אחד עשר יהודים. בנוסף, ראש הממשלה שוחח טלפונית עם מושל פנסילבניה טום וולף, הביע תנחומים ואמר כי עם ישראל כולו מתאבל עם משפחות הנרצחים.

עם נחיתתו של השר בנט, הוא נפגש עם ראש עיריית פיטסבורג, ביל פדוטו ועם מושל מדינת פנסילבניה, תום וולף, ושמע מהם על מה שהתרחש ביממה האחרונה מאז האירוע הקשה. בהמשך נפגש השר עם ראשי הקהילה היהודית וביקש לחזק את הקהילה בשעתה הקשה.

ההרוג הראשון זוהה: דניאל שטיין הי"ד; הוכרזו שלושה ימי אבל


בנט הדליק נרות בכניסה למרכז הקהילה היהודית לזכר הנרצחים ואמר: ״הלב המום לנוכח האירועים, 11 משפחות שאיבדו את יקיריהן ברגעים ארורים של שנאה וטירוף. מדינת ישראל ועם ישראל כולו מרכינים ראש עם הקהילה בפיטסבורג שחוותה טרגדיה עצומה. הגענו לכאן כדי לתת כתף, לחזק ולהעביר מסר ברור – עם ישראל מאוחד, איתן וחזק. כאיש אחד, בלב אחד. יהי זכרם ברוך״.

"הייתה שבת מאוד קשה מאוד, אירוע טרור ראשון מסוגו באזור שלנו

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח מכתב לקהילה היהודית וכתב: "בשם ממשלת ישראל ואזרחיה, ברצוני להביע את תנחומינו הכנים למשפחות הנרצחים בהתקפה איומה זו, ואיחולי החלמה מהירה לכל הקורבנות".

נתניהו הוסיף, כי "במשך הדורות, היהודים סבלו מהתקפות אכזריות מכל סוג שאפשר לדמיין – מעלילות דם וטבח לפוגרומים ורצח עם – כשכל 'פשעם' הוא היותם יהודים. לאחר השואה, רבים קיוו שהאנטישמיות תושלח לפח האשפה של ההיסטוריה, אך זה לא קרה. למעשה, בעשורים האחרונים, האנטישמיות מופיעה שוב ככוח רב-עוצמה ורצחני.

בדבריו כתב, כי "התקפות אלה אינן תופעה חדשה בתולדות עמנו. מה שחדש כאן היא היכולת שלנו להשיב מלחמה נגד האנטישמיים. ישראל עושה זאת יום יום, אך העם היהודי התברך גם בידידים רבים בכל העולם הסולדים מאנטישמיות ונאבקים בה".

כמו כן הודה לנשיא טראמפ "על גינויו החד-משמעי לפשע הנתעב הזה, ועל מחויבותו להילחם באלה השואפים להשמיד את העם היהודי. אולם הנשיא טראמפ אינו לבד. ב-24 השעות האחרונות שמענו גינויים חריפים ממנהיגים אמריקניים מכל קצוות הקשת הפוליטית וכן ממנהיגים ברחבי העולם", לדברי נתניהו, "ההצהרות האלה הן חשובות, כמו גם הפעולות שנוקטות ממשלות כדי להגן על אזרחיהן היהודים, הן בהגנה על קהילות יהודיות פגיעות והן בחקיקת חוקים נוקשים נגד פשעי שנאה".

"אני יודע שהקהילה היהודית בפיטסבורג איתנה וגאה, ואין לי ספק שהיא תתגלה כחזקה יותר וגאה יותר בעקבות המתקפה המזעזעת הזאת. בשעה זו של יגון קודר, על הקהילה היהודית בפיטסבורג, ועל כל האמריקניים שמתאבלים היום, לדעת שהמדינה היהודית מתאבלת יחד אתכם. המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים", סיים נתניהו את מכתבו.

במהלך היום הגיע לפיטסבורג גם הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, דני דיין. במהלך ראיון שהעניק ל'כאן רשת ב', הוא אמר: "הגעתי לפיטסבורג ולפני שנסעתי למלון רציתי לעבור דרך מקום הרצח בשביל להדליק נר זיכרון ולהרכין ראש ולהזיל דמעה".

בדבריו סיפר דיין על תחושותיו: "במקום הרצח יש מחסומים והגישה אליו נמנעת. הגופות עדיין בבית הכנסת ובחוץ מחכים לאות אנשי זק"א וחברה קדישא. הייתה לי הרגשת לרגע שבו הגעתי לבית משפחת פוגל כשהמשפחה הזאת נרצחה באיתמר. גם אז הגופות עדיין היו בתוך הבית. זה מחזה מאוד קשה".

4 תגובות

ש. שמעיה
8:32 ‎(לפני 0 דקות)‎
אני

⁤??????????⁢????????????⁣⁣⁣סקר קמיל פוקס
24 שעות לפתיחת הקלפיות
יתפרסם מחר

לראשות העיר
31% לעופר ברקוביץ
25% ליוסי דייטש
23% למשה ליאון
18% לזאב אלקין
3% לסלמן
⁤??????????⁢????????????⁣⁣⁣
למעוצת העיר
ירידה דרמטית לשס
עליה חדה למאוחדים
התעררות 7 מנדטים
דגל 5 מנדטים
אגודה 5 מנדטים
שס 3 מנדטים
מאוחדים 3 מנדטים
ירושלים תצליח 2 מנדטים
עץ 2 מנדטים
מרץ 1 מדט
הליכוד 1 מנדט
הבית היהודי 1 מנדט
נץ 1 מנדט
…..

לאוהבי מטמטיקה

250,000 מצביעים משוער שיהיו בבחירות בירושלים, (בקודמות 220,0000)

45% מכלל המצביעים יהיו חרדים (בקודמות 43%)

מתוכם:

31% דגל התורה מהחרדים

29% אגודת ישראל מהחרדים

21% ש"ס מהחרדים

9.7% בני תורה מהחרדים

9.3 מאוחדים – יחד מהחרדים

בראשות:

משה ליאון יקבל 46.8% מהחרדים (10% מש"ס ודגל התורה יצביעו לדייטש)

יוסי דייטש יקבל 43.5% מהחרדים

אלקין יקבל 9.7 מהחרדים

בכללי:

לליאון 21.06%

לדייטש – 19.6%

לליאון יש עוד 6% בציבור הכללי (2 מנדטים)

לדייטש יש עוד 4.5 אחוז בחרדלי"ם (1.5 מנדטים – מקינג)

השאלה כמה לדייטש יש בחילונים, במסורתיים, ובדתיים הרגילים

השערה מבוססת עפ"י כל הסקרים שזה עומד על – 4%

בשקלול –

יוצא

דייטש – 28.1%

ליאון – 27.06%

ביום שלישי ב 4 בבוקר תראו שצדקתי……

סקר מינה צמח ומכון מדגם על. הבחירות בירושלים:
עופר ברקוביץ 34%
יוסי דייטש 27%
משה ליאון 22%
זאב אלקין 17%
הסקר בוצע על ידי מכון מדגם בשיתוף איי פאנל
בקרב 490 נשאלים מכל השכונות לפי גודלן החסי
טווח טעויות סטטיסטיות 4-5%..

פיסטבורג לא פנסילבניה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו