בכירי הסיעה הליטאית העבירו ליוסי דייטש הצעה של הרגע האחרון במסגרתה הוא יסיר את מועמדותו לטובת משה ליאון, בתמורה לרוטציה חלקית בראשות העיר במידה וזה ייבחר • מטה דייטש: הוגשה הצעה כזו וסירבנו לה. ליאון מכחיש

הקרב על ירושלים: רגע לפני פתיחת הקלפיות, מציעים בכירי 'דגל התורה' "דיל" מסקרן ליוסי דייטש במסגרתו הוא יסיר את מועמדותו בתמורה ל-9 חודשים בראשות העיר בסוף הקדנציה.

ע"פ הדיווח של העיתונאית יערה שפירא, בכירי 'דגל' מציעים שדייטש יפרוש, אגו"י תתמוך בליאון כעת, ליאון יפרוש מתפקידו כראש עיר 9 חודשים לפני סוף כהונתו ודייטש יחליפו.

הרציונל מבחינת 'דגל' וליאון: הצטרפות אגו"י לדגל ולש"ס מול הפיצול החילוני תבטיח ניצחון בסיבוב הראשון. הרציונל מבחינת דייטש ואגו"י: סיכוייו לנצח, או אפילו להעפיל לסיבוב השני, קלושים. 9 חודשים בראשות העיר הם מקפצה משמעותית לקראת הבחירות הבאות.

ממטה דייטש נמסר בתגובה: "אכן הגיעה הצעה כזו ליוסי דייטש מטעם דגל התורה ומטה ליאון, אך היא סורבה מיידית. יוסי דייטש רץ עד הסוף – ובעזרת השם גם מנצח!".

ליאון, מנגד, מכחיש בתוקף שהועברה מצדו הצעה כזאת. "ההצעה לדייטש לא היתה. לא הגשתי ולא הגישו בשמי. הפעם האחרונה שפגשתי את דייטש הייתה במוצ"ש ולא דיברנו מילה על כך", כך ליאון בראיון לרשת 'מורשת'.

הבחירות בירושלים: דייטש לא יפרוש; הקרב על הסיבוב השני בעיצומו


כזכור, בימים האחרונים נפוצו שמועות ופרסומים על כך שהמועמד החרדי יוסי דייטש יסיר ברגע האחרון את מועמדותו לטובת חבירה עם אלקין. דייטש, ליצמן ובכירים נוספים במפלגה הכחישו בתוקף את השמועות הללו. העיתונאי עמית סגל דיווח היום בצהרים "אמש (מוצ"ש) בחצות נפלה ההחלטה הסופית. דייטש לא פורש. חדשות גרועות מאוד לאלקין, שינסה לגרד חסידות או שתיים ולעלות סיבוב".

הוא מעריך כי "אם אלקין לא יצליח רוב הסיכויים שנפגוש בסיבוב השני את ברקוביץ׳ וליאון".