בארגון הטרור זועמים על מותם של שלושה מחבלים שעסקו בהנחת מטען חבלה בגבול הרצועה. בארגון מאשימים את ישראל בכך שמדובר ב-3 נערים חפים מפשע ובכך שצה"ל מנע מאמבולנסים וצוותים רפואיים להתקרב לזירה שעות לאחר האירוע

לקראת סבב הסלמה נוסף בדרום? ארגון הג'יהד האיסלאמי הודיע הבוקר כי הוא נחוש לנקום את מות 3 מאנשיו בתקרית בגבול הרצועה אמש, אז תקף כלי טיס של צה"ל בצמוד לגדר המערכת חולייה המונה שלושה מחבלים, שניסו לחבל בגדר וככל הנראה עסקו בהנחת מטען חבלה בדרום רצועת עזה. בהמשך התברר שהשלושה, שהשתייכו לג'יהד האיסלמי, חוסלו.

הפלסטינים דיווחו כי כוחות הצלה המתינו זמן רב לאישור ישראלי על מנת להתקרב למקום ולטפל במחבלים.

בג'יהד האיסלמי טוענים הבוקר כי המחבלים הם "שלושה נערים חפים מפשע" ומאיימים ש"האויב הציוני ישלם את מלוא המחיר על הפעולה הנפשעת".

בהודעת הג'יהד הודגשה ההאשמה על כך שישראל מנעה במשך זמן ממושך מצוותים רפואיים להגיע למקום התקרית.

בתגובה לירי הרקטות: 90 יעדים ובניין בן 4 קומות • צפו


כזכור, אתמול, פחות מיומיים לאחר יום הקרב בדרום, אותר נפל של אחת הרקטות ששוגרו מרצועת עזה בבית ספר במועצה האזורית שער הנגב. למקום הוזעק חבלן משטרתי ותלמידים פונו מכמה מהכיתות בתיכון.

מהמשטרה נמסר כי "אנו שבים ומזכירים לציבור להמשיך לגלות אחריות כפי שארע הבוקר ולדווח על כל חפץ חשוד למוקד 100 של משטרת ישראל. כמו כן, לא לגעת בחפץ ולהמתין להגעת כוחות וחבלן המשטרה".