בתוך גל הגינויים לפיגוע הקשה שארע במהלך השבת בפנסילבניה - פיטסבורג שבארה"ב, ישנם כאלה המגיעים ממקומות פחות צפויים • שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף כתב: "מחשבותיי ותפילותיי על קורבנות תקיפת הטרור בבית הכנסת"

שר החוץ של איראן מצטרף למגנים את הפיגוע המזוויע בקהילה היהודית בפיטסבורג שבארה"ב, בו נרצחו 11 יהודים ואומר, כי "קיצוניות וטרור לא מבדילים בין גזע או דת".

השר האיראני מוחמד ג'וואד זריף כתב היום בחשבון הטוויטר האישי שלו, כי "קיצוניות וטרור לא מבדילים בין גזע או דת וחייבים להיות מגונים בכל המקרים. מחשבותיי ותפילותיי על קורבנות תקיפת הטרור בבית הכנסת בפיטסבורג ועם קרוביהם".

הגינוי של זריף מצטרף להצהרות דומות של מנהיגי העולם, בהם נשיא טורקיה רג'פ טייפ ארדואן והאפיפיור פרנציסקוס, כשאמש אף הוציא משרד החוץ והמהגרים של הרשות הפלסטינית הודעת גינוי לפיגוע.

ההרוג הראשון זוהה: דניאל שטיין הי"ד; הוכרזו שלושה ימי אבל


בהודעה שנשלחה לכלי התקשורת נכתב כי משרדהחוץ של הרשות "מגנה את הטרור נגד מקומות פולחן, המבוצע על ידי מחבלים בעלי אידאולוגיה פשיסטית של עליונות הגזע הלבן. סוג זה של טרור הוא מסוכן ביותר, משום שהוא קיים בתוך הקהילה וממוקד בכל מי שדתו, גזעו או האידאולוגיה שלו הם שונים".

בהודעת משרד החוץ הפלסטיני הוסיפו, כי "המשרד מאשש את הסולידריות שלנו עם העם האמריקני שנחשף כל הזמן לתופעה הטרוריסטית הזאת ומשגר ניחומים למשפחות השכולות. הטרור הזה צריך להיקרא בשמו ויש לגנות אותו ללא קשר לצורתו".

כזכור, במהלך השבת האחרונה מחבל בשם רוברט באוורס, נכנס למרכז קהילה יהודית בארה"ב, צעק כי "צריך להרוג את כל היהודים" וירה לעבר השוהים במקום, כשבעקבות כך נהרגו אחד עשר בני אדם ונפצעו ששה נוספים.