בזמן שממתינים לתוצאה הסופית שתכריז מי יהיה ראש הבא, נתונים שמתפרסמים מצביעים על כך שהציבור החרדי יחזיק ברוב המושבים במועצת העיר בית שמש - בשורה טובה למקרה שאבוטבול יאבד את הרשות • כל הפרטים

המתח בציבור החרדי בבית שמש, לקראת תוצאות הבחירות לראשות העיר, שיוכרעו על חודם של קולות, יפוג כנראה רק עם פרסום תוצאות האמת במהלך היום עד למחר, יום חמישי, אך לצד זאת יש נתון מספק שיקשה על עליזה בלוך להקים קואליציה במידה ותנצח.

אי וודאות בבית שמש: המעטפות הכפולות יכריעו את הבחירות


על פי המספרים שמגיעים לידינו, הציבור החרדי צפוי להחזיק ברוב של 12 מתוך 21 מושבים במועצת העיר בית שמש, כאשר רשימת יהדות התורה המאוחדת שקבלה 14,288 – תקבל שמונה מושבים במועצת העיר וסיכוי קטן לתשעה, רשימת ש"ס שקבלה 5,181 – תקבל שלושה מנדטים ורשימת עץ שרצה לראשונה וקבלה 1,786 תקבל מנדט אחד.

הגוש הלא חרדי שיכנס למועצת העיר יהיה כך: הליכוד – 4 מנדטים, הבית היהודי – 2 מנדטים ועיר מאוחדת (רשימתה של עליזה בלוך) – 2 מנדטים.

על המנדט האחרון, יתחרו כמה מפלגות וביניהם חברי המועצה הוותיקים שרשימתם לא עברה את אחוז החסימה: מוטי כהן (מעתיד העיר שקיבלה 1464 קולות), ריצ'ארד פרס (בית שמש שלנו – העבודה, שקיבלה 1438 קולות) ומאיר בלעיש (דור אחר – שקיבלה 1314 קולות), שרשימותיהם לא עברו את אחוז החסימה אך צפויים להשתמש בהסכמי עודפים. בנוסף אליהם, כאמור, המנדט התשיעי של יהדות התורה נמצא כרגע בספק ויש התכנות שהבית היהודי יכניסו את נציגם השלישי, גם הם מכורח הסכמי עודפים.

כך או כך, קולות החיילים והנכים עשויים להשפיע גם על חלוקת המנדטים, לא באופן דרמטי אך בהחלט על המנדט ה-21 וממילא שום דבר לא סגור לעת עתה