אליאב גלמן הי"ד

הזוי: ביה"ד הצבאי זיכה מחבל מרצח "הוא לא ניסה להרוג"

בית המשפט הצבאי החליט לזכות מחבל מעבירת רצח את המחבל שהביא למותו של אליאב גלמן הי"ד. ליברמן: "אין היגיון? מחבל צריך להיות מורשע ברצח". מוטי יוגב: "שופטים מרחמים על אכזרים ומתאכזרים לקורבנותיהם"

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • ספר התורה של מרן רבי חיים קנייבסקי יכול להיות שלך. ההגרלה מחר!

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

בבית המשפט הצבאי ביהודה התקיים היום משפטו של המחבל ממדוח יוסף עמרו, שביצע את פיגוע הדקירה בו נרצח רס"ן אליאב גלמן הי"ד. בימ"ש זיכה את המחבל מעבירת הרצח של גלמן הי"ד, והרשיע אותו בעבירת 'הריגה' בלבד.

בנימוק להחלטתו טען בימ"ש כי לא ניתן לקבוע שהמחבל אכן הגיע למקום על מנת להרוג, ולכן לא ניתן לבסס את "היסוד הנפשי" הנדרש על מנת להרשיע בעבירת רצח. בית המשפט קבע כי המחבל כן נושא באחריות מסוימת למותו של גלמן, שכן הירי נגרם בעקבות מעשיו, אך "לא במידה המספיקה להרשיע ברצח".

באירוע שקרה לפני כשנתיים הגיע המחבל, ממדוח עמרו בן 26 מהכפר העוין דורה שבאזור הר חברון, לטרמפיאדה בצומת גוש עציון. לאחר שתשומת לבם של החיילים המאבטחים את הצומת הופנתה לעברו, שלף המחבל סכין והחל לתקוף אותם ואת האזרחים בטרמפיאדה.

במהלך הירי לעבר המחבל נפגע אנושות רס"ן אליאב גלמן הי"ד, קצין מילואים בן 30, ונפטר מפצעיו מאוחר יותר. גלמן נפגע מקליע שנורה מנשק של אחד מאנשי כוחות הביטחון אשר ירו במטרה לעצור את המחבל בעודו מנסה לרצוח אזרחים. גלמן הי"ד, שלף את האקדח האישי שנשא ברישיון והסתער לעבר המחבל, אך למרבה הצער נפגע מקליע שנורה מנשק של אחד מאנשי כוחות הביטחון אשר ירו במטרה לעצור את המחבל בעודו מנסה לרצוח אזרחים.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ביקר את החלטת בית המשפט הצבאי ואמר כי "חד וחלק. אין היגיון אחר ואני בטוח שבסופו של דבר כך יהיה. אני סבור בדיוק כמו התביעה הצבאית ונשיא בית המשפט הצבאי, כי מחבל שרץ עם סכין במטרה לרצוח חיילים ואזרחים, צריך להיות מורשע ברצח", כתב בחשבון הטוויטר שלו.

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי הבהירה, כי "ערבי שרץ עם סכין לעבר יהודי עושה את זה במטרה אחת – לרצוח. אינתיפאדת הסכינים הוכיחה את זה מעל כל צל של ספק. אז בין אם המוות נגרם על ידו ישירות או בעקיפין הוא מחבל והוא רוצח. החלטת בית הדין הצבאי מוכיחה ניתוק מהמציאות. גם הפעם ערבים מבינים שאפשר לצאת ולרצוח יהודים מבלי שיורשעו ברצח".

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) דורש מהיועמ"ש לערער על ההכרעה. "שערורייה של בית הדין הצבאי. בפסק דינו, בו הקל על מחבל רוצח. בושה למערכת השיפוט הצבאית. שופטים שמרחמים על אכזרים ומתאכזרים לקורבנותיהם, אינם ראויים להיות שופטים במערכת המשפט הישראלית. אני דורש מהעומדים בראש מערכת המשפט: שרת המשפטים והיועץ המשפטי לממשלה, לוודא שיוגש ערעור על תוצאות משפט זה ולקיים תחקיר על החלטות שיפוטיות אלו".

3 תגובות

זה חלק מהאדישות של המדינה האמיצה שלנו

כבר אמרו חכמינו כל המרחם על אכזרים סופו מתאכזר על רחמני

ממממההההה??????

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן