הפיגוע בפנסילבניה: כתב האישום עם 44 סעיפים נגד הרוצח

לאחר הפיגוע הקשה בארה"ב במהלך השבת האחרונה, בו נרצחו אחד עשר יהודים, כתב אישום הכולל 44 סעיפים הוגש נגד המחבל רוברט באוורס • הדיון הראשון בעניינו של הרוצח התקיים ביום שני ושם הוחלט להחזיקו במעצר עד תום ההליכים וההחלטה בעניינו
 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

לאחר הפיגוע הרצחני בו נהרגו 11 יהודים במהלך השבת האחרונה, רשויות המשפט בארה"ב הגישו כתב אישום נגד המחבל רוברט באוורס, שביצע את הטבע הנורא במרכז יהודי בפנסילבניה – פיטסבורג שבארה"ב.

בכתב האישום שהוגש ישנם 44 סעיפים נגד הרוצח האחראי לפיגוע הקטלני ביותר, בהיסטוריה של ארה"ב, נגד יהודים אמריקניים.

"הייתה שבת מאוד קשה מאוד, אירוע טרור ראשון מסוגו באזור שלנו


הדיון הראשון בעניינו של הרוצח צפוי התקיים ביום שני ושם הוחלט להחזיקו במעצר עד תום ההליכים וההחלטה בעניינו, כשברקע ישנה את הצהרת התובע המחוזי בפנסילבניה, סקוט בראדלי, שאמר כי ידרוש להטיל עונש מוות על המחבל ואף פנה על כך לשר המשפטים האמריקני, ג'ף סשנס, בבקשה שיאשר את פתיחת ההליך.

כזכור בשבת האחרונה, נרצחו אחד עשר הרוגים ונפצעו נוספים, לאחר שאדם חמוש נכנס למרכז יהודי בפיטסבורג שבפנסילבניה והחל לירות לעבר המתפללים. הירי אירע כחצי שעה לאחר תחילת תפילת השחרית במקום. היורה שנכנס ללמקום צעק: "כל היהודים צריכים למות". בשלב ראשון הוא ירה באולם המרכזי ולאחר מכן ירד לקומת המרתף, שם נערך באותה העת ברית מילה. לאחר שסיים את הירי עלה היורה לקומה השלישית בניין והתבצר עד שנלכד ע"י כוחות המשטרה המיוחדים שפעלו בזירה. היורה נפצע בידו במהלך חילופי האש, אך לא נשקפת סכנה לחייו.

נתניהו: "מעשה אלימות אנטישמי מזוויע"; בנט ימריא לארה"ב


נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, התייחס לאירוע ואמר, כי למתפללים לא הייתה כל הגנה בתוך בית הכנסת, והוסיף כי אם היה להם נשק התוצאות היו שונות לחלוטין. לדבריו: "חייבים להקשיח את המדיניות נגד הפשעים שאותם ביצע היורה. צריך לגזור עליו גזר דין מוות ולוודא שזה לא לוקח יותר מדי זמן".

מפתיע: שר החוץ האירני גינה את הפיגוע בפנסילבניה

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן