צילום: צילומים: פלאש 90

כואב • אחרי עשור: הציבור החרדי איבד את ראשות העיר בית שמש

עוד ידובר בסיבות והגורמים שהובילו אלפי חרדים להצביע למועמדת דת"ל חרף הוראת הרבנים והאינטרסים של כלל הציבור, אבל זה לא ישנה את השורה התחתונה: אחרי 2 קדנציות - משה אבוטבול מסיים את תפקידו כראש העיר בית שמש
 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

אחרי יממה מתוחה, שנראתה כנצח, בדקות האחרונות לאחר ספירת המעטפות הכפולות של קולות החיילים והנכים, התוצאה הסופית מתפרסמת ומי שזוכה במירב הקולות לראשות העיר היא מועמדת הציבור הכללי עליזה בלוך, שמנצחת בפער של 533 את ראש העיר המכהן משה אבוטבול.

בתום ספירת המעטפות הכפולות – אליה נכנסה עליזה בלוך כשהיא מפגרת ב-251 קולות פחות מראש העיר משה אבוטבול, היא יוצאת עם ניצחון מוחץ של 965 מסך קולות אלו, לעומת ראש העיר משה אבוטבול שזכה ב-432 קולות בלבד. כאמור, הפרש של 533 לטובת עליזה בלוך.

על פניו זה ניצחון למחנה החילוני ובפרט למועמדת עליזה בלוך, שהלכה נגד כל הסיכויים והובילה לניצחון על אף הרוב החרדי בעיר, זאת לאחר שהובילה קמפיין ומכובד ולא מסית, כפי שהיה בבחירות הקודמות. על ידי כך הצליחה המועמדת לכבוש את לבם של רבים מהציבור החרדי שבסופו של דבר נתנו לה – לצערנו – את קולם, חרף הוראת הרבנים והאינטרסים הכוללים של הציבור החרדי.

במהלך נאום הניצחון, של ראשת העיר הנבחרת, עליזה בלוך, בדקות האחרונות היא אמרה: "ניצחנו בזכות הפסיפס האנושי שנמצא כאן ברחבה בשעה 3 בלילה, אני קוראת לכל המפלגות להצטרף אלי. בית שמש יוצאת לדרך חדשה".

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, הצטרף אף הוא לחגיגה וכתב: "‏בירכתי את עליזה בלוך על זכייתה ההיסטורית בבית שמש. זו הייתה מערכה קריטית לעתידה של העיר. תושבי בית שמש בחרו בתקווה, באחדות ובעתיד. סיכמנו להיפגש כבר בשבוע הבא על מנת לבנות תכנית להזנקת החינוך בעיר. משהו חדש מתחיל בבית שמש".

אמש במהלך ספירת הקולות הרגילים, כמעט לכל אורך זרימת תוצאות הקלפיות, המגמה הייתה צמודה, פעם אבוטבול גבר ופעם בלוך. בתחילה התנחמו במטות כי הקלפיות בהם בלוך זוכה במירב, הם בעיקר במעוזים החילונים והדת"ל, אך כשהחלו לראות כי הקלפיות הולכות ואוזלות וה'צמוד צמוד' לא עוזב את צמד המתמודדים, הבינו במטות כי הפסדו של אבוטבול זה כבר לא משהו מופרח ודמיוני.

ראוי לציין כי למרות ניצחונה של עליזה בלוך הציבור החרדי יחזיק ברוב המושבים במועצת העיר בית שמש – 12 מתוך 21 מושבים, כאשר רשימת יהדות התורה המאוחדת שקבלה 14,288 – תקבל שמונה מושבים במועצת העיר וסיכוי קטן לתשעה, רשימת ש"ס שקבלה 5,181 – תקבל שלושה מנדטים ורשימת עץ שרצה לראשונה וקבלה 1,786 תקבל מנדט אחד, מה שעדיין ייתן לא מעט כוח לציבור החרדי, תוך שהם יהיו מעורבים עמוק בכל החלטה ופעולה שתתרחש במסדרונות העירייה.

אי וודאות בבית שמש: המעטפות הכפולות יכריעו את הבחירות

כתבות קשורות

25 תגובות

 1. ההפסד הוא של החרדקים
  עכשיו הם הודיעו רישמית שהם מחוץ למחנה
  עולם התורה מוקיע אותם ומעתה אין להם חלק בשום דבר של יהדות….
  מי שהולך נגד כל גדולי ישראל מובטח לו שיענש על כך מהשמיים….
  וכי הם יותר חכמים מר' חיים קנייבסקי וחכם שלום?!?!

  ימים יגידו מה יהיה עונשם של החרדקים העלובים

 2. אחד הקנאים, התגובה שלך מתנגחת בגדולי הדור! איך אתה מעז!?
  בגלל אנשים כמוך!!! שמרשים לעצמם לפרשן את גדולי הדור ולהביע דיעה על דעתם, החרדים בבית שמש, הפסידו במערכה,
  ה"לא חרדי" בירושלים, הולך עם סיעות גדולות חרדיות, ונותן בידם כוח השפעה, וזה מה שחשוב…
  לא כמו כאן עם עליזה בלוך ששום מפלגה חרדית לא הלכה אתה, אלא נגדה,
  ולכן נראה עד כמה היא תלך לטובת הציבור החרדי בבית שמש…

 3. בסך הכל היא לא גרועה בכלל.
  מדובר באישה דתייה עם אהבה גדולה לדת ולרבנים.
  הוריה היו שכנים של בבא סאלי במרוקו, ולכן היא לא מסיתה.
  אין זה אסון, והיא תמשיך לסייע לקהילות החרדיות. ואדרבה אולי עכשיו העיר תיראה יותר נקיה.

  אליבא דאמת, זה בכלל לא משנה אם היא או הוא.

 4. חרדי ששונא ספרדים אנחנו לא צריכים אותו אנחנו צריכים ראש עיר שישתף פעולה עם כל שכבות הציבור ולא רק עם החסידים והאשכנזים

 5. לבן תורה- מה ההשוואה בכלל בין בית שמש לירושלים???
  בבית שמש הרוב חרדי ובירושלים- לצערינו לא, מישהו חשב בכלל שיש לדייטש סיכוי???
  כל ריאלי ידע לחזות שלא ולכן גדולי הדור קבעו שהולכים עם מי שיש סיכוי ולא העיקר מועמד חרדי שלא מצליח…

 6. שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. כולנו הצבענו אבוטבול כדי לקיים ועשית ככל אשר יורוך אך בליבינו התפללנו להצלחתה של גברת בלוך.שקיימה קמפיין נקי בלי שום פגיעה באיש כזה או אחר כשהקו המוביל שלה היה רק אהבת חינם. בשונה מהיחצנים והאסטרטגים העלובים של איש החסד באמת ר' משה. שהזיקו לו ( כולי תקוה שזה לא בזדון). בפשקוילים וכתבות זולות בעיתון שכאילו מייצג את בית שמש. אתן דוגמא שראיתי לצערי. פשקוויל עם צי'ק פיצוי של 11700 ש"ח שבית משפט השית עליה בעקבות פרסום מטעה ברמה ג ותחתית מכנים אותה ד"ר בלוף וראיתי גם ד"ר בראך ועוד כל מיני העלבות וכינויים כמו אנטי חרדית וכו' כשהבלוף האמיתי הוא אותם לבלרי צהובונים שהוליכו את הציבור שולל שאבוטבול לוקח בהליכה ואפשר לשבת בבית.לכן רבותי התעוררו עשו בדק בית ותלמדו היטב לבחירות הבאות בבית ספרה של הנבחרת ד"ר בלוך ואולי בעוד 5 שנים תהיו יותר בוגרים הלוואי.

 7. לא כואב ולא נעליים. משה אבוטבול ניהל את בית שמש כאילו מדובר ברהט.
  הגיע הזמן שיהיה ראש לעיר הלא מנוהלת הזאת.
  שכונות חדשות ללא תחבורה וכבישים מסודרים. מבני ציבור (לא לגור…) ועוד.
  מקווה שיהיה לה השכל והכח לעשות שם סדר. זה לא שטיבל זו עיר מאוד גדולה!!

 8. אמנם הוא חרדי ואמנם החרדים תמכו בו, אך הוא הגיש מעומדות נגד כל גדו"י ללא גיבוי מאף מפלגה, ורק לאחמ"כ התחיל להסתובב אצל רבנים בבית שמש לקבל תמיכה ואח"ר אצל גדו"י שלא כולם תמכו בו בתחילה, ורק לאחר שלא היה סיכוי למעומד חרדי מולו תמכו בו, ילך הביתה יעשה חשבון נפש עם עצמו, וכלל ישראל ידאג מי שדאג להם לאורך כל שנות הגלות.

 9. ל-"יהודי שמאמין" אני לא יודע מה פירוש המילה חרדק אבל אני בטוח שניסית להעליב ולהוציא שם רע על מי שלא חושבלפי הזרם שלך. שאלת וכי הם חכמים יותר מהרב קנייבסקי ומחכם שלום? ואני שואל אותך וכי חכם אתה יותר מהחפץ חיים זצ"ל ?????? אני חרדי מכרמיאל ולא יודע מה הולך אצלכם אבל בכתבה רשום שראש העיר החדשה ידעה לשמור על קו נקי ועל כבודם של האחרים. יש לך הרבה מה ללמוד מה"חרדקית" הזאת.

 10. אני כבר 5 שנים מהחתונה עם 3 ילדים בליעה"ר ומשלם שכירות מופקעת, וזכיתי ב"ה במחיר למשתכן בב"ש ברמה ה'-נוה שמיר,שכידוע רוב רובם של הזוכים שמה חרדים,והשכונה מתוכננת לפי צרכי ציבור חילוני שלא שש כלל לקנות שם,והתקווה היחידה שלי ושל עוד רבים אחרים היה זה שישנו שם את התוכניות, ועכשיו… תתביישו לכם!!! גורו לכם מיום הדין! בגללכם אני יתגלגל עכשיו עוד שנים ארוכות במחסנים טחובים ויבזבז על כך את רוב משכורתי!…תבקשו סליחה ממני ומעוד רבים ומה', במקום לכתוב כלפיי אישית וכלפי כל הציבור תגובות מתריסות,מופקרים שכמוכם, משחקים בדמם של אברכי משי כאילו וזה מים… האם העובדה שבאתם כמה שנים ספורות לפני בעיר נותן לכם זכות למנוע ממני זכות לגור בדירה משלי???תתביישו לכם!!!!!!תבקשו סליחה,וכולי האי ואולי,וה' הטוב יכפר.

 11. ר' משה חזק ונתחזק!, היית סמל ודוגמא של יושר, נאמנות, ומסירות.
  חבל על עיר בית שמש שיצא ממנה הודה ותפארתה.
  אבל ודאי הכל מן השמים, והכל יתהפך לטובה ולברכה.
  כולם מוקירים ומעריכים אותך ר' משה ולעולם לא נשכח פעולותיך לכלל ולפרט – ואנו בטוחים כי העתיד לפניך בשאר פעולות כבירות, ולקדש שם שמים – באריכות ימים ושנים בטוב ובנעימים.

 12. הסיבה לניצחונה של בלוך אי בגלל הפילוג בירושלים ככה זה כשיש מחלוקת
  הרבה אמרו כמו שבירושלים לא תמכו בחרדי אלא בדתי בלוך גם דתיה אין הבדל
  אנחנו צריכים לסבול בגלל שהפוליטקאים מחליטים כל מקום מה שהם רוצים
  פעם הבא שיחשבו הפוליטיקאים טוב לפני מה שהם עושים

 13. יום טוב, הגיע הזמן שכל הבוחשים סביב הרבנים הצדיקים (יש אומרים שהוא אפילו אינו יודע שיש בחירות) ולא נותנים לאחרים לגשת אפילו לא לגדולי הדור בכדי ללבן את כל הנושאים, כל נושא חילול השם נופל על גבם של כל הבוחשים "הבואשים" אפילו אם הצלחנו להביא כמה נציגים יותר, אין לזה שום ערך… אין הצר שווה בנזק המלך.
  אני וכמה מחברי בכולל ליטאי גדול כולם ממורמרים ואין אנו מבינים

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן